Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu obrazů Miroslava Pangráce v Komunitním centru Prádelna

14.03.2019 9:15

Radní Petr Lachnit zahájil v pátek 8. března ve smíchovském Komunitním centru Prádelna výstavu obrazů malíře Miroslava Pangráce. Tuto zajímavou výstavu si můžete prohlédnout do 15. dubna 2019. Vernisáž doprovodila kapela Výplach negativních energií hudebním vystoupením na netradičních hudebních nástrojích Hang Drum.

Praha 5: Petr Lachnit zahájil výstavu obrazů Miroslava Pangráce v Komunitním centru Prádelna
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ P5 Petr Lachnit zahajuje vernisáž Miroslava Pangráce

Jako rodák a bývalý obyvatel Košíř vrací se Miroslav Pangrác se svými abstraktními obrazy do Galerie Prádelna, aby se podělil o díla z posledních let. Ve většině případů se jedná o malby akrylem a kombinované techniky, kterými se především zabývá. Hledá skrytou krásu ve tvarech i symbolech ve spojení s barevným souzněním. V některých obrazech nechává divákovi větší prostor pro jeho fantazii, jinde zas striktně vytváří svoji vizi právě pomocí symbolů a kombinací barev a tvarů.

V současné době tvoří v malém žižkovském ateliéru, kde vznikla většina jeho obrazů i soch. Má za sebou několik desítek samostatných i společných výstav, jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách v Čechách i cizině, je členem Nového sdružení pražských umělců. Nejen umělecký rozsah Miroslava Pangráce ml. je široký, k jeho dalším zájmům patří totiž mj. cestování, horolezectví, potápění a podobné adrenalinové aktivity nebo také fotografie. Jeho otcem je Miroslav Pangrác, který zaslouženě patří ke klasikům českého výtvarného umění. Nicméně coby syn slavného otce si vždy hledal a také našel vlastní cestu. Zatímco těžiště tvorby Miroslava Pangráce staršího spočívá ve figurální, především portrétní plastice a v krajinomalbě, pro jeho syna je charakteristický odklon od ztvárnění předmětné skutečnosti. Pangrác ml. se tedy tematicky nakonec vydal opačným směrem - k fantazii, negeometrické abstrakci, intuitivnímu symbolismu.

„Výstava výtvarníka Miroslava Pangráce opět potvrzuje, že z Galerie Prádelna, která tvoří neoddělitelnou součást našeho komunitního centra, se postupně stal skutečný výstavní prostor, jímž nepohrdnou ani zavedení umělci. Navíc jejich tvorbu představí publiku, které nepatří mezi pravidelné návštěvníky galerií a zájemce vyhledávající současné umění,“ dodává radní JUDr. Petr Lachnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň 3: Centrální obvod přispěl organizaci Centrum Hájek na nákup speciální rehabilitační židle

10:13 Plzeň 3: Centrální obvod přispěl organizaci Centrum Hájek na nákup speciální rehabilitační židle

Na speciální rehabilitační židli pro handicapované děti organizace Centrum Hájek, z. ú., které nemoh…