Praha 5: SENzační SENioři s harmonikářem v Komunitním centru Prádelna

26.01.2017 13:45

Seniorům nabízí smíchovské Komunitní centrum Prádelna aktivity v podobě počítačových kurzů, výletů, ikavárny, stolního tenisu a činnosti dnes již pěti stálých klubů seniorů.

Praha 5: SENzační SENioři s harmonikářem v Komunitním centru Prádelna
Foto: praha5.cz
Popisek: Komunitní centrum Prádelna Prahy 5

Jak uvedl JUDr. Petr Lachnit, radní pro sociální oblast Městské části Praha 5 „Z Komunitního centra Prádelna, sídlícího v Holečkově 38a, se díky podpoře městské části Praha 5 skutečně stal multifunkční prostor pro širokou veřejnost. V Komunitním centru Prádelna se postupně vytvořil ojedinělý a originální „coworkingový prostor“ jako inkubátor nápadů a podnětů vycházejících přímo z praktických zkušeností neziskových organizací, klubů seniorů a jejich členů.“

Milým zpestřením již tak bohaté činnosti seniorů sdružených v seniorském klubu SENzačních SENiorů (klub seniorů SENSEN) v komunitním centru Prádelna se stalo společné zpívání s harmonikou. Jeden z pravidelných návštěvníků herny stolního tenisu, který je mimo jiné také zdatným a zkušeným hráčem na akordeon, si přinesl svůj hudební nástroj na toto pravidelné „sportovní“ setkání a po sportovním výkonu došlo i na společné posezení s hudbou a zpěvem. Dle ohlasu zúčastněných – mimo jiné také návštěvníků iKavárny pro seniory – to vypadá, že byl položen základ nové tradici. Senioři se sami domluvili na opakování a jednou za čtrnáct dní se schází po středeční iKavárně na tomto společném posezení a zpívání.

JUDr. Petr Lachnit dodává „Pravidelné setkání s harmonikářem je potěšující především proto, že celý nápad vznikl naprosto spontánně přímo v řadách seniorů a tudíž je potvrzením živé a přirozené aktivity klubu SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna a je tím potvrzena i filozofie Komunitního centra Prádelna jako „coworkingového prostoru.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor ošetřuje stromy na třídě 9. května pneumatickým rýčem

16:31 Tábor ošetřuje stromy na třídě 9. května pneumatickým rýčem

Na třídě 9. května provádějí zaměstnanci Technických služeb Tábor (TST) od 2. května 2024 ošetření k…