Praha: Hlavní město hledá ředitele Muzea paměti XX. století

19.10.2019 7:37

Správní rada Muzea paměti XX. století vyhlásila výběrové řízení na funkci ředitele této nově vznikající instituce. Vítězný uchazeč bude mít na starosti vybudování a správu muzea v následujících letech a zásadně ovlivní podobu projektu.

Praha: Hlavní město hledá ředitele Muzea paměti XX. století
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

O založení Muzea paměti XX. století rozhodlo pražské zastupitelstvo na svém zasedání 19. září 2019. Cílem nově vznikající instituce je zachování historické paměti o událostech XX. století, zejména o vzniku, existenci a pádu totalitních režimů. Muzeum bude také připomínat odpůrce a oběti těchto režimů v naší republice. Hlavní město Praha chce vybudovat moderní instituci, která bude kombinovat tradiční muzejní principy s novými technologiemi a která bude spolupracovat s domácími i zahraničními odborníky a institucemi. Díky tomu bude muzeum dějiny dvacátého století představovat přehledně nejen pro pamětníky, ale také pro mladou generaci.

„Ideu Muzea paměti XX. století již nyní dlouhodobě podporují více než tři desítky uznávaných nevládních organizací. Mezi jinými například Post Bellum, Konfederace politických vězňů, Člověk v tísni či Junák. Podpora nevládních organizací je důkazem toho, že založení Muzea paměti XX. století má i v dnešní době svůj smysl. Bez pochopení podstaty autoritářských způsobů vládnutí, ovládání a kontroly společnosti totiž nebudeme schopni rozpoznat hrozby, kterým v současnosti čelíme. V tomto kontextu je důležité připomínat si nejen spáchané zločiny a hrdinské činy, ale také formy přizpůsobení se či otevřené kolaborace,“ uzavírá radní Hana Kordová Marvanová.

Správní rada Muzea paměti XX. století v současnosti vyhlásila výběrové řízení na obsazení pozice ředitel/ředitelka. Vítězný uchazeč se bude podílet na vybudování a správě muzea v následujících letech a svou činností zásadně ovlivní charakter celého projektu.

Funkční období ředitele Muzea paměti XX. století je pět let. Uchazeči se do výběrového řízení mohou hlásit do 31. října 2019. Podrobnější informace o výběrovém řízení i o podmínkách, které musí uchazeč splňovat, jsou k dispozici na Úřední desce Magistrátu hlavního města Prahy.

Více informací o výběrovým řízení na ředitele Muzea paměti XX. století najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Stavební práce budou zaplaceny z úvěru. Dotace přijde až následně

20:06 Domažlice: Stavební práce budou zaplaceny z úvěru. Dotace přijde až následně

Stavební práce v rámci velkého projektu na bezbariérové úpravy v základní škole Msgre B. Staška v Do…