„Průběh celého jednání byl velmi konstruktivní. Sami zástupci buskerů vyšli vstříc požadavkům rezidentů, kteří bydlí na Můstku, neprovozovat pouliční vystupování v této lokalitě. Nové podněty pro provozování buskingu budou zapracovány na nejbližším zasedání Komise pro koordinaci aktivit na veřejných prostranstvích na území Pražské památkové rezervace. Magistrát musí být otevřen veřejnosti a, jak se ukazuje, i lidé s opačným názorem, jsou schopni domluvit se na kompromisech," řekla radní Udženija.
„Měli jsme možnost přednést svou stížnost na hudební produkci v ulici a projednat všechny její náležitosti přímo s buskery i v nejkompetentnější sestavě města. Vítáme vstřícnost a pochopení představitelů hnutí BuskerVille, zejména pak jejich prohlášení, že ulici Na Můstku okamžitě zařazují do seznamu míst, kde je busking zakázán. Vítáme i to, že město vytvoří v budoucnu takový rámec pro pouliční hudební produkci, kde bude zaručeno, že obyvatelé města nebudou touto aktivitou rušeni, ani jinak omezováni ve svých právech. Vítáme závazek policie opět zasahovat proti muzikantům v ulici Na Můstku, neboť po vyloučení buskerů bude tyto považovat za žebráky. Za podstatný výsledek kulatého stolu považujeme i to, že ve svých oprávněných stížnostech máme na radnici partnera a jako občané se nadále nemusíme cítit bezmocní. Z našeho hlediska považujeme debatu u středečního kulatého stolu za velmi konstruktivní a s jejím výsledkem jsme spokojeni,“ uvedla k průběhu jednání Janka Šiňanská, zástupkyně občanského sdružení Na Můstku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy