Praha: V Oboře Hvězda bude chráněná lokalita vrkoče útlého

29.03.2012 11:31 | Zprávy

Radní města dnes schválili změnu ve vyhlášce pro přírodní památku Oboru Hvězda. Navrhovanou změnou dochází k začlenění druhu vrkoče útlého do vyhlášky jako předmětu ochrany a přeřazení některých zastavěných a parkově upravených pozemků, např. prostor před letohrádkem Hvězda, stávající hospodářské budovy atp., do ochranného pásma.

Praha: V Oboře Hvězda bude chráněná lokalita vrkoče útlého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

„Areál přírodní památky je od okolní zástavby rodinných domků oddělen zdí. Vzhledem k této stavbě a především charakteru zástavby, která obklopuje přírodní památku, je vhodné stávající padesátimetrové ochranné pásmo kolem celého  obvodu památky změnit. Uvedená zástavba a z ní vyplývající činnosti nejsou pro území památky hrozbou a docházelo k neopodstatněnému zatěžování vlastníků těchto nemovitostí. Nové ochranné pásmo je tedy navrženo jako soubor vybraných  pozemků uvnitř plochy památky. Jedná se zejména o cestní síť, kde je nutné koordinovat režim jejich údržby vhledem ke kořenovému systému porostů,“ konstatoval radní Lukáš Manhart.

Přírodní památka leží v katastrálním území Liboc o rozloze přibližně 7 hektarů. Společně s dalšími oblastmi byla evropsky významná lokalita Obora Hvězda schválena Evropskou komisí a zařadila se tak do seznamu v Úředním věstníku Evropských společenství, čímž vznikla pro Českou republiku povinnost zajistit ochranu a péči v těchto lokalitách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Jan Lipavský byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Proč myslíte, že by USA při snaze vyjednat mír, což se jí teda zatím absolutně nedaří, měla být povinna to řešit i s EU, která se v případě uzavření míru ukázala ještě víc neschopná než USA?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Svět budějovického průmyslu ve výstavní síni

22:09 České Budějovice: Svět budějovického průmyslu ve výstavní síni

Radniční výstavní síň tentokrát představuje Svět budějovického průmyslu – Známé i neznámé továrny a …