Praha spravuje dva operační programy, které na tuto problematiku pamatují. Konkrétně se jedná o Operační program Praha – Konkurenceschopnost (OPPK), který je zaměřen na financování investičních projektů a umožňuje krom jiného podpořit právě aktivity vedoucí k hospodárnému využívání energií a přírodního bohatství, ale také k revitalizaci a ochraně území.
Druhým dotačním nástrojem je Operační program Praha – Adaptabilita (OPPA), který je na rozdíl od výše zmíněného programu orientován na financování neinvestičních projektů zaměřených zejména na vzdělávání a usnadnění vstupu na trh práce jakkoliv znevýhodněným osobám. V oblasti životního prostředí tedy řeší osvětu a vzdělávání jakožto nedílnou součást podpůrných aktivit ve výchově k ekologickému smýšlení i jako motivaci ke studiu přírodních věd, ale také vzdělávání pracovníků, kteří se v oblasti environmentálních technologií již pohybují.
„Takovým projektem je „Rozvoj podnikatelského prostředí malých firem profesním vzděláváním v oblasti environmentálního a zdravotního inženýrství s důrazem na environmentální technologie,“ který zpracovalo České vysoké učení technické v Praze.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Magistrát hl.m. Prahy