Praha udělala první krok k založení Městské nájemní agentury

24.04.2021 8:35 | Zprávy
autor: PV

Městská nájemní agentura by se mohla stát jedním z nástrojů ke zlepšení dostupnosti bydlení pro ty rodiny s dětmi, samoživitele, seniory a lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří řeší akutní problémy s bydlením. Praha schválila změnu zřizovací listiny organizace, která má agenturu provozovat.

Praha udělala první krok k založení Městské nájemní agentury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Zastupitelstvo hlavního města Prahy učinilo první krok k pilotnímu spuštění Městské nájemní agentury. Po vzoru jiných evropských měst by tak Praha mohla začít pomáhat nejohroženějším domácnostem rozšířením dostupného bydlení pomocí pronájmu bytů od soukromých majitelů, kteří před možností vyššího zisku dají přednost stabilní spolupráci se společenským přesahem. Takto získané byty by pak hlavní město pronajímalo Pražanům, kteří se dostali do tíživé sociální situace a žádají o městské sociální byty, nebo zatím bydlí v provizorních podmínkách na ubytovnách.

Snahou hlavního města je lépe reagovat na dlouhodobou krizi bydlení, která se kvůli pandemii zhoršuje, a do tíživé sociální situace se dostává stále širší skupina nízkopříjmových domácností, včetně rodin s dětmi, lidí se zdravotním znevýhodněním nebo osamělých seniorů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

EU

Upozorňujete, že EU má tendenci potlačovat suverenitu států. Podle mě mnohdy i svobodu lidí, kterým chce lézt do soukromí. O co přesně podle vás EU jde? A kdo to vše řídí? Hodně se mluví o tom, i vy to děláte, že EU dělá to či ono, ale kdo jmenovitě přesně? Ví se, kdo EU řídí a ovládá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Větší množství textilu lze odkládat na sběrné dvory

20:33 Písek: Větší množství textilu lze odkládat na sběrné dvory

Město Písek již řadu let zajišťuje sběr starého textilu prostřednictvím 29 sběrných nádob rozmístěný…