„Pokud záměr odsouhlasí i zastupitelé, půjde o největší městskou hromadnou nabídku úplatného převodu v novodobé historii města. Ve všech případech jde o objekty, pro něž nemá Přerov coby jejich vlastník využití,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Pavel Košutek (ANO). Vzpomněl i to, že některé letité domy mají bohatou a pro město zajímavou historii.
Materiál, který bude 20. února předložen zastupitelům, počítá například s prodejem takzvaného Blažkova domu, který stojí na Masarykově náměstí a patří k nemovitostem, které „pamatují“ celou řadu událostí, spojených s centrem města. „Tento dům si nechal postavit v roce 1881 perníkář a voskař Josef Blažek. V roce 1900 zde kromě Blažkovy výrobny sídlila prodejna rakví a v prvním patře také písárna továrny na hnojiva a lučebniny. Později tu byl cukrář či obchod s módním zbožím „U města Paříže“, který patřil rodině Sobolových. Ta pak rohový dům prodala městu, které tam zřídilo byty pro důstojníky přerovské posádky. Později tam sídlil i Pohřební ústav – a po druhé světové válce se do domu nastěhoval výbor komunistické strany, později vystřídaný vojenskou správou,“ vzpomněl bohatou historii místa Petr Sehnálek z Muzea Komenského.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV