Příbram: Forenzní značení pomůže ochránit váš majetek

28.01.2020 18:46

Kola a koloběžky jsou často cílem zlodějů. V dnešní době, kdy se pořizovací cena těchto „dopravních“ prostředků pohybuje v řádech tisíců, mnohdy desetitisíců korun je potřeba dbát zvýšené ochrany. Město Příbram k tomuto přispívá nabídkou forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA.

Příbram: Forenzní značení pomůže ochránit váš majetek
Foto: Příbram
Popisek: Příbram
reklama

Do projektu forenzního značení se město za finanční podpory Ministerstva vnitra zapojilo poprvé v roce 2018. „V průběhu dvou let, kdy strážníci Městské policie Příbram forenzní značení pomocí syntetické DNA provádí, bylo označeno celkem 290 kol, koloběžek, elektrokol, invalidních vozíků v částce 8 431 831 korun. Každý označený předmět je zároveň zaregistrován v národním registru forenzního značení REFIZ a označen samolepkou, která potencionálním zlodějům signalizuje, že předmět je snadno identifikovatelný,“ uvádí manažerka prevence kriminality Lucie Máchová.

První vlna forenzního značení bude spuštěna 4. února. Od tohoto termínu bude možné nechat předměty bezplatně označit přímo na služebně Městské policie Příbram. Samotný úkon, tedy umístění mikrotečky na daný předmět trvá přibližně 30 minut, ovšem je třeba se předem objednat na tel. čísle 731 605 704. Značení bude probíhat ve všední dny v čase od 9 do 14 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litomyšl: Město má na výstavbu domova pro seniory 69 milionů

8:38 Litomyšl: Město má na výstavbu domova pro seniory 69 milionů

Za první rok funkčního období současného zastupitelstva se podařilo ušetřit na výstavbu domova pro s…