Příbram získala dotaci na výstavbu Komunitního domu seniorů

28.04.2016 13:12 | Zprávy

V jednom z bývalých pavilonů 8. ZŠ v ulici Žežická bude vybudován Komunitní dům seniorů (KoDuS), jehož součástí bude také společenská místnost, pobytová zahrada a parkoviště. Město Příbram na tento projekt získalo od Ministerstva pro místní rozvoj ČR dotaci ve výši cca 12,5 milionů Kč. Stavět by se mělo začít v červnu letošního roku, termín dokončení je duben 2017.

Příbram získala dotaci na výstavbu Komunitního domu seniorů
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

Ministerstvo pro místní rozvoj tento dotační titul vyhlásilo loni na jaře vůbec poprvé ve své historii. „Podpora není zacílena pouze pro běžné seniory, tedy osoby starší 65 let, ale je určena pro seniory už od 60 let, u kterých je pravděpodobnost jejich aktivity ještě vysoká, a kdy je zachování a prodloužení jejich soběstačnosti a nezávislosti velice důležité,“ vysvětluje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že KoDuS je jakýmsi mezičlánkem mezi samostatným bydlením a domovem s pečovatelskou službou, resp. domovem pro seniory.

V KoDuSu Příbram bude vybudováno 23 bytů s maximální obsazeností 46 osob (1 – 2 osoby/byt). Byty budou dispozičně řešeny jako 1+kk o velikosti 41 až 45 m2. „V projektu je kladen důraz také na komunitní způsob života a na princip sousedské výpomoci,“ doplnila místostarostka Ženíšková s tím, že KoDuS bude mít i společenskou místnost, která bude centrem společných aktivit jeho obyvatel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Závěsná světla zmizela. Výměna probíhala v noci

16:47 Olomouc: Závěsná světla zmizela. Výměna probíhala v noci

Staré závěsové lampy nad Albertovou ulicí zmizely. Práce probíhaly i v noci, aby nedošlo k narušení …