Prostějov: Dotační finance na akci „Prostějovská zima 2020“ budou čerpány až v příštím roce

30.11.2020 21:10

Rada města Prostějova rozhodovala o návrhu Olomouckého kraje k čerpání letošní dotace na kulturně společenské akce Prostějovské zimy 2020 až v roce příštím.

Prostějov: Dotační finance na akci „Prostějovská zima 2020“ budou čerpány až v příštím roce
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Hejtmanství městu Prostějovu schválilo poskytnutí finanční dotace ve výši 100 tisíc korun. Z důvodu vládních opatření proti šíření nemoci COVID - jsme se však rozhodli neriskovat a zimní kulturní dění v Prostějově zcela utlumit. Získané krajské finance je tedy třeba vrátit,“ vysvětlil postup kolem neinvestiční dotace primátor František Jura.

Finanční prostředky, které kraj Prostějovu poskytl, měly podpořit materiálně-technické a organizační zajištění a honoráře akce Prostějovská zima. Ta se ovšem, jak již bylo řečeno, nekoná a tak finance by měly putovat zpět do hejtmanské pokladny. Krajský úřad ovšem navrhuje řešení, které popisuje náměstkyně primátor Milada Sokolová:

„Na radě jsme schválili přijetí výše popsané dotace a znění smlouvy o poskytnutí dotace. Následně však došlo k onomu zrušení akce, proto na svém dalším jednání Rada města Prostějova revokovala toto rozhodnutí a nedoporučila Zastupitelstvu města Prostějova schválit přijetí hejtmanské dotace, neboť měla za to, že finance nebude možno využít. Po té jsme byli krajem informováni o možnosti zažádat o prodloužení čerpání dotace do roku 2021 s následným vyúčtováním v roce 2022. Této možnosti rádi využijeme a doporučíme zastupitelům schválit jak ono přijetí dotace, tak i smlouvy o jejím poskytnutí. Věříme že koronavirová nákaza nebude dál – tedy v roce 2021, komplikovat zimní kulturní radovánky a Prostějovskou zimu bude možno zorganizovat.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Navrhněte kandidáty na cenu Pro Meritis 2021

8:35 Jablonec nad Nisou: Navrhněte kandidáty na cenu Pro Meritis 2021

Statutární město Jablonec nad Nisou shromažďuje od veřejnosti návrhy osobností k možnému udělení cen…