Rožnov pod Radhoštěm: Paláčkův mlýn byl odstraněn

31.03.2021 16:59

Chátrající budova, která nese zažitý název Paláčkův mlýn, byla včera zbourána. Nevyužívaný objekt byl již několik let v neopravitelném stavu, třikrát vyhořel, v letních měsících zde přebývali lidé bez přístřeší, a město usilovalo již v předešlých letech o odstranění budovy. Po dokončení bouracích prací bude zahájena výstavba bytového domu s několika obchody v přízemí.

Rožnov pod Radhoštěm: Paláčkův mlýn byl odstraněn
Foto: roznov.cz
Popisek: Náměstí v Rožnově pod Radhoštěm
reklama

Město Rožnov pod Radhoštěm se dlouhodobě snažilo o vyřešení jednoho z nevzhledných problémů města, a to této chátrající stavby v samotném centru.

Anketa

Přivolali byste policii na shlukující se a popíjející spoluobčany?

30%
70%
hlasovalo: 12858 lidí

Objekt Paláčkův mlýn, který několikrát vyhořel, byl dlouhodobě nevyužívaný a neudržovaný a povolení k demolici bylo vydáno již před několika lety Před třemi lety byla vydána stavebním odborem výzva k zabezpečení střechy, tak aby neohrožovala okolí. O měsíc později bylo kontrolní prohlídku ověřeno, že stavba byla řádně zabezpečena. V té době majitel objektu požádal o prodloužení termínu k odstranění stavby. Dobrou zprávu pro město i občany jsou demoliční práce, které probíhaly v oblasti daného objektu a znamenaly jediné, Paláčkův mlýn byl definitivně zbourán. „Můžu říct za celé vedení města, že jsme na několika schůzkách s majiteli objektu vyzývali k odstranění stavby a také jsme na to tlačili smlouvou s investorem, takže jsme rádi, že se tak nyní stalo. Dlouhodobě jsme dostávali podněty občanů k odstranění tohoto objektu, protože rozhodně nepřispíval k líbivému vzhledu města. Bohužel nebyl v majetku města, ale v soukromém vlastnictví, tudíž jsme se snažili hlavně vyjednávat. Věřím, že demoliční práce budou hotovy co nejdříve a na tomto místě vznikne nový objekt, který bude pro občany přínosný. Návrhy úprav veřejného prostranství počítaly s připomenutím slavnější minulosti Paláčkova mlýna a v dlažbě by měla být zvýrazněna bývalá Rožnovská struha, čili mlýnský náhon. Také se těšíme na to, až bude možné po dokončení stavby pokročit se záměry tržnice,“ dodala místostarostka Kristýna Kosová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Cena za mimořádný přínos kolínskému sportu

19:44 Kolín: Cena za mimořádný přínos kolínskému sportu

Anketa Sportovec roku se v Kolíně dlouhodobě vyhlašuje v šesti kategoriích. Jednou z nich je cena za…