Rychnov nad Kněžnou: Orlické Záhoří dokončilo výsadbu ovocné aleje

30. 4. 2018 17:37

Grantový program Stromy si chválí obyvatelé obce na česko-polském pomezí. Díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ mohli dokončit druhou etapu revitalizace a výsadby ovocného stromořadí podél místní komunikace.

Rychnov nad Kněžnou: Orlické Záhoří dokončilo výsadbu ovocné aleje
Foto: podkrkonosi.cz
Popisek: Rychnov nad Kněžnou
reklama

Pondělní slunečné dopoledne přálo výsadbě zhruba stovky jeřábů a dalších ovocných listnatých stromů podél komunikace spojující střed Orlického Záhoří s hřebeny Orlických hor. Obec na česko-polském pomezí má s výsadbou ovocného stromořadí již zkušenosti, čerstvě vysázené stromy doplnily stávající ovocnou alej vysazenou v 1. etapě projektu. Celé stromořadí měří 800 m a poslouží zároveň jako větrolam a útočiště ptactva na území, které spadá do vyhlášené soustavy NATURA 2000.

Na revitalizaci a výsadbu ovocné aleje v 2. etapě získala obec příspěvek 150 tisíc korun od Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy. „Jsem velmi rád za finanční podporu Nadace ČEZ a cením si jejího jednoduchého a přehledného procesu vyřízení naší žádosti o grant,“ uvedl při zahájení výsadby starosta Orlického Záhoří Vojtěch Špinler.

Péči zajistí technické služby obce

Výsadbu provedla odborná firma, stromy byly obsypány mulčovací kúrou a dostanou nátěr proti okusu zvěří. Následnou péči zajistí technické služby obce.

„O grantový program Stromy je každoročně velký zájem zejména ze strany malých obcí, které navzdory menším rozpočtům usilují o rekultivaci svého prostředí. Obnovují dříve zaniklé aleje nebo se snaží posilovat vzájemné pouto mezi místními rodinami společnou výsadbou stromů pro budoucí generace,“ doplnila ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

20:27 Mladá Boleslav: Městská policie kontroluje cestující na vlakovém i autobusovém nádraží

Od 1. března platí v České republice nový nouzový stav a vláda omezila pohyb osob mezi okresy. Polic…