ŠKODA AUTO a zástupci města Mladá Boleslav diskutovali o rozvoji regionu

30. 7. 2018 21:17

Ve středu 25. července se setkal předseda představenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier a člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar s primátorem města Raduanem Nwelatim, prvním náměstkem primátora Jiřím Bouškou a předsedou výboru pro spolupráci se ŠKODA AUTO a zastupitelem Mladé Boleslavi Robinem Povšíkem. Tématem diskuze byly zejména investice společnosti ŠKODA AUTO do rozvoje Mladoboleslavska.

ŠKODA AUTO a zástupci města Mladá Boleslav diskutovali o rozvoji regionu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Předseda představenstva Bernhard Maier informoval vedení města o záměru společnosti vytvořit Nadační fond ŠKODA AUTO, ve kterém budou alokovány již přislíbené prostředky pro rozvoj atraktivity regionu ve výši 30 milionů EUR. Bernhard Maier také zástupce města informoval o tom, že došlo ke schválení první sady projektů v hodnotě téměř 700 000 EUR. V rámci diskuze mezi zainteresovanými stranami vyplynul požadavek realizovat prioritně projekty pro zvýšení bezpečnosti. V první vlně se tedy výrazná podpora bude týkat městského kamerového systému, městské policie i záchranné služby, podpořena bude také práce s bezdomovci. ŠKODA AUTO plánuje v příštích třech letech vložit do rozvojového fondu pro region Mladá Boleslav celkem až 750 milionů korun.

Zástupci města informovali vedení společnosti o rozvojových plánech v oblasti Poplužního dvora a přilehlé oblasti pod hradem, zejména o stavu čtyř rozvojových projektů ve výši 80 milionů Kč investovaných městem, ke kterým se město zavázalo v roce 2017.

Mladoboleslavsko patří již více než 100 let k nejprůmyslovějším regionům v českých zemích. Podporou kultury, sociálních zařízení, sportovních aktivit a dalších projektů přebírá ŠKODA AUTO společenskou odpovědnost za regiony, ve kterých jsou umístěny její závody. Přitom automobilka úzce spolupracuje s oborovými a průmyslovými svazy, aby napomohla přípravě celé české ekonomiky na budoucí výzvy. Již v minulosti pomohla vyjednat ŠKODA AUTO pro Mladoboleslavsko veřejné investice do dopravní infrastruktury ve výši více než 850 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Desetileté výročí Stromu života připomíná robustní olivovník

7:35 Kroměříž: Desetileté výročí Stromu života připomíná robustní olivovník

Zahradu domova se zvláštním režimem Strom života v Purkyňově ulici krášlí nový strom – olivovník. M…