Setkání radních České Lípy a Libereckého kraje

27.01.2017 19:36 | Zprávy

Poprvé v novém krajském volebním období se 26. ledna sešli radní České Lípy a Libereckého kraje na pracovní schůzce na českolipské radnici. Na programu bylo několik důležitých témat.

Setkání radních České Lípy a Libereckého kraje
Foto: ceska-lipa.info
Popisek: Česká Lípa

„Chceme se pravidelně scházet, komunikovat, řešit problémy, které jsou společné pro Liberecký kraj a město Česká Lípa, které vnímáme jako významného partnera,“ řekl hejtman Martin Půta. V úvodu jednání se českolipští radní nejvíce zajímali o aktuální situaci v nemocnici s poliklinikou. Krajští radní chtěli vědět, zda trvá zájem Města Česká Lípa o majetkový vstup do NsP Česká Lípa, a.s. O této otázce budou českolipští zastupitelé diskutovat na únorovém zastupitelstvu.

Druhým bodem jednání byly záměry kraje ohledně silnice Zákupy – Česká Lípa – Žandov. Dále se probírala vysoká společenská poptávka po absolventech učebních oborů. „Město Česká Lípa vyšlo vstříc požadavkům zaměstnavatelů z našeho regionu a zorganizovalo celoroční akci Rok šikovných rukou aneb Řemesel se nebojíme, která se setkala s velkým ohlasem u dětí i mládeže. Chceme propojovat základní školství, jehož jsme zřizovateli, se školstvím středním tak, aby investoři v České Lípě našli technicky schopné absolventy,“ říká starostka města Romana Žatecká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Kdo přesně si podle vás nepřeje mír?

Tvrdíte, že si ho nepřeje dost lidí. Podle mě jediný, kdo ho nechce je Putin. Jeho cíl je ovládnout Ukrajinu a podle mě přes to pro něj nejede vlak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: První sdílené auto ve městě

22:09 Písek: První sdílené auto ve městě

Obyvatelé Písku budou moci v nejbližší době využít první sdílené auto.