Sokolov: Agentura bude zjišťovat názory na bezpečnost ve městě

18.08.2019 20:32

Agentura pro sociální začleňování připravuje výzkum zaměřený na zkušenosti a názory občanů na bezpečnost ve městě Sokolov. Výzkum bude realizován z finančních zdrojů agentury bez finanční spoluúčasti města a uskuteční se letos na podzim. Výsledky získané agenturou doplní průzkum pocitu bezpečí, který město Sokolov pravidelně provádí.

Sokolov: Agentura bude zjišťovat názory na bezpečnost ve městě
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

V průběhu podzimu se bude napříč Sokolovem pohybovat tým zkušených tazatelů, kteří plánují sesbírat na sedm set dotazníků od občanů. Výsledná podoba dotazníku byla konzultována se starostkou města a zástupci městské i státní policie a s vedoucí odboru sociálních věcí městského úřadu. Do přípravy se zapojili také zástupci Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Výzkum se zaměřuje na široké spektrum oblastí – občanské soužití, sociální problémy, pocit bezpečí, na oběti a pachatele trestných činů a na další oblasti. Zjištěná data budou sloužit jednotlivým složkám města k plánování potřebných bezpečnostních opatření.

Tazatele bude při výzkumu zajímat například, kde a jak dlouho dotazovaný ve městě bydlí, kolik mu je let, jak hodnotí sousedskou atmosféru v okolí svého bydliště nebo zda má v Sokolově jak přátele, kteří žijí v sociálně vyloučené lokalitě, tak přátele, kteří žijí mimo tuto lokalitu. Chybět nebudou ani dotazy týkající se strachu z kriminality a sociálních problémů.

Město Sokolov spolupracovalo s Agenturou pro sociální začleňování již v letech 2011 až 2014. V roce 2016 vstoupilo město do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám a tím navázalo na předchozí spolupráci při řešení problematiky sociálního vyloučení, konkrétně v oblastech bydlení, bezdomovectví, zaměstnanosti, sociálních služeb, vzdělávání a zdraví. Díky vzájemné spolupráci vznikla řada materiálů, mezi nimi třeba Analýza sociálně vyloučených lokalit a bezdomovectví se zřetelem na bydlení nebo Strategický plán sociálního začleňování města Sokolov pro období 2017 – 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Testování Housing first bude spuštěno na začátku října

15:31 Jihlava: Testování Housing first bude spuštěno na začátku října

Jihlava získala podporu ze strukturálních fondů EU, a to s výborným hodnocením.