Sokolov: Chemička darovala škole kádinky a plynové kahany

28.11.2020 6:32 | Zprávy

S měsíčním předstihem se Základní škola Švabinského dočkala nadílky, kterou jí připravila sokolovská chemička Synthomer v podobě plynových kartuší s ventily a kádinek.

Sokolov: Chemička darovala škole kádinky a plynové kahany
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

To vše poslouží v nové učebně odborných předmětů chemie a fyzika, jíž má škola k dispozici od letošního září. Dary v hodnotě téměř 11 000 korun předal v úterý 24. listopadu ředitel Synthomeru Milan Brejchal ředitelce základní školy Lence Černé, učitelce chemie Ivaně Laslopové a starostce Renatě Oulehlové.

Kahany a kádinky slíbila společnost Synthomer škole při slavnostním otevření moderní učebny, jejíž vybudování přišlo město na více než 2,4 milionu korun. A nezůstalo jen u tohoto daru. Chemička nad učebnou rovněž převzala oficiální patronát. Učebna má kapacitu 30 žáků u šesti laboratorních stolů uspořádaných v pěti řadách a s jedním místem pro imobilního žáka. Uprostřed každé řady je skříňka s chemicky odolným dřezem. Každá lavice má elektropanel pro fyzikální pokusy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Domov ve Vážanech má opravené všechny zaplavené prostory

10:23 Kroměříž: Domov ve Vážanech má opravené všechny zaplavené prostory

Sociální služby otevřely obnovené prostory domova ve Vážanech, které loni v září poškodily povodně.