Stanou se Semily novým rekordmanem ve sběru vybitých baterií?

09.04.2011 20:56

V rámci oslav „Den Země" se město SEMILY pokusí překonat národní rekord ve sběru použitých baterií. Pětihodinový maraton proběhne ve středu 20. dubna na Riegerově náměstí před městským úřadem.

Stanou se Semily novým rekordmanem ve sběru vybitých baterií?
reklama

„STAŇTE SE REKORDMANEM I VY" je název akce, kterou chceme upozornit na nutnost recyklace vybitých baterií, protože jde o nebezpečný odpad. Jelikož se jedná o ekologickou aktivitu, dokonale zapadá do programu tematický zaměřeného týdne, který město pořádá k příležitosti oslav Den Země," říká o akci RNDr. Petr Kratochvíl ze společnosti ECOBAT, která se problematikou třídění baterií zabývá.

Obyvatelé Semil mohou přinést 20. dubna od 10 až do 15 hodin použité tužkové baterky z dálkového ovládání, knoflíkové baterky z náramkových hodinek, z hodin, hraček, atd. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak neziskové organizace (obchody, firmy atd.) a školy. Navíc každý, kdo donese baterie, které budou na místě zváženy, obdrží slosovatelný lístek, se kterým může vyhrát zajímavé ceny!

Zástupce města Mgr. Daniel Mazánek připravovanou akci stručně okomentoval následujícími slovy „ Chceme tímto způsobem občany upozornit na to, že vybité baterie bez odborné likvidace mohou ohrozit životní prostředí a rozhodně nepatří do popelnice. Seznámíme je i se způsobem zpětného odběru v našem městě a s místy, kam mohou vybité články vracet."

Na průběh pokusu o překonání rekordu bude stejně jako ve všech městech, které se již do projektu zapojily, dohlížet komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova. Agentura zajistí v případě úspěchu také zápis do české knihy rekordů. A jen pro úplnost v současnosti se může Česká republika pochlubit hned dvěma držiteli národního rekordu ve sběru použitých baterií a to proto, že se zároveň hodnotí kategorie absolutní posbírané množství v kilogramech, jehož držitelem je město Ústí nad Labem; a kategorie posbíraného množství v přepočetu gramů na 1 obyvatele, kde nejlepšího výsledku dosáhlo město Česká Třebová.

Simona Kaněrová

Další zprávy ze Semil čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: semily.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Oblíbený cyklobus i pro pěší do Českého středohoří vyjel

7:29 Litoměřice: Oblíbený cyklobus i pro pěší do Českého středohoří vyjel

Autobusová linka, která vozí o víkendech cyklisty i turisty na dvou trasách do vršků Českého středoh…