Šumperk: Marta Novotná na postu prvního místostarosty

19.09.2019 21:49

V úterý 17. září, byla všemi šesti zastupiteli hnutí ANO a starostou Tomášem Spurným a Dušanem Ščamburou z politického uskupení Pro Šumperk - KDU-ČSL, NK vypovězena koaliční dohoda, která byla uzavřena s politickým uskupením Šumperáci.

Šumperk: Marta Novotná na postu prvního místostarosty
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

Hlavním důvodem tohoto kroku byla neshoda v otázce obsazení uvolněného postu prvního místostarosty. Nepodařilo se nám najít společnou řeč ani na jednom z koaličních jednání, která k tomuto bodu byla opakovaně svolávána. 

„V tomto nestabilním prostředí je velice těžké pracovat, zvláště v době, kdy město zažívá z investičního hlediska náročné časy, je potřeba připravit rozpočet města na rok 2020 a plnit další volební úkoly. I z tohoto důvodu bylo zastupitelstvo, které se konalo 19. září, volební. Věříme, že obsazení postu prvního místostarosty Martou Novotnou pomůže ke stabilizaci vedení města. Podobně kvituji i doplnění týmu radních, do jehož řad byli zvoleni Roman Macek a Dušan Ščambura. Nahradili tak Radovana Auera a Ondřeje Poláka,“ uvedl starosta Tomáš Spurný a dodal:  „Zastupitelům za uskupení Šumperáci, kterým jsme vypověděli koaliční dohodu a tím pádem byli odvoláni z městské rady, děkuji za dosavadní práci.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Knihovna půjčuje knížky přes výdejní okénko

7:35 Bohumín: Knihovna půjčuje knížky přes výdejní okénko

Pro knížky znovu do knihovny. Oblíbené svazky i novinky taky v Bohumíně od pondělí půjčují přes výde…