Šumperk: Nové autobusové nádraží už nese stopy vandalů

11.06.2021 12:03

Zhruba desetičlenná skupinka mladých vandalů ve věku kolem patnácti let má na svědomí první škody na autobusovém nádraží. Jejich řádění zachytily kamery, záznam, který má městská policie k dispozici, byl předán státní policii.

Šumperk: Nové autobusové nádraží už nese stopy vandalů
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Stejná skupinka mladých, jež je vybavena kšiltovkami a bundami s kapucí přes hlavu, se na autobusovém nádraží shlukuje každý den kolem čtvrté hodiny odpoledne. Mladíci a slečny vždy vyčkají, až skončí provozní doba informační kanceláře ČSAD, poté se usadí v čekárně výpravní budovy. Když je pracovníci ČSAD z čekárny vykážou, přemístí se do přístřešku MHD.

Po odchodu party zůstávají na místě odpadky a zbytky jídla, členové skupiny vylézají na střechu staré výpravní budovy, pobíhají v jízdních pruzích před vjíždějícími autobusy, ve výpravní budově mají na svědomí prokopnuté dveře na toaletu.

„Autobusové nádraží je otevřené necelých šest měsíců, nečekali jsme, že se zde projeví vandalizmus tak brzy. Pokusíme se udělat vše pro to, aby již k dalším škodám nedocházelo. Město po dohodě s městskou policií zvýšilo na nádraží dozor, zvažuje i doplnění kamerového systému, aby byla krizová místa neustále monitorována,“ sdělil starosta Tomáš Spurný.

Dodal, že místní radnice žádá případné svědky, kteří mají informace, vedoucí k dopadení pachatelů vandalismu, aby své poznatky sdělili místní služebně Policie ČR nebo kterékoliv jiné v rámci celé republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín zkouší novinku, obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

21:23 Bohumín zkouší novinku, obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přem…