Tábor: Děti vysadí sazenice lesních stromků

15.10.2019 21:18

Už v pátek 18. října se městská společnost Správa lesů města Tábora (SLMT) připojí k sobotní celostátní kampani Lesů České republiky Den za obnovu lesa.

Tábor: Děti vysadí sazenice lesních stromků
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Důvodem pátečního připojení je, aby se do akce mohly zapojit školní třídy. Jak sdělil jednatel SLMT Stanislav Vyhnal, výsadba stromků ve spolupráci s dětmi se uskuteční na lesním majetku města Tábora.

„Chceme se zaměřit na malé děti a spolupráci se školami. Zúčastní se jí děti ze tříd, kde se v průběhu roku koná výuka lesní pedagogiky, kterou zajišťuje naše správa,“ uvedl jednatel SLMT Stanislav Vyhnal. Ten odhadl, že dětí přijde asi padesát.

Začátek (sraz zúčastněných) je v plánu v pátek 18. 10. 2019 u hájenky Nechyba v 8.30 hod. Tato hájenka se nachází na okraji stejnojmenného lesního komplexu u cesty ze Sezimova Ústí na Kozí Hrádek (cca 500 metrů za městem). Pod dohledem pracovníků SLMT budou děti sázet stovky sazenic lesních stromků do připravených jamek. Půjde převážně o listnáče a z jehličnanů o jedle. Odborný dozor nad akcí a její organizaci bude mít na starost lesník Tomáš Kalafut.

Na sobotní kampani Lesů ČR v lokalitě Smyslov se bude podílet i SLMT, a to poskytnutím kolového traktoru s vyvážecím vlekem pro ukázky lesnické mechanizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Na jaře vyjede do ulic Senior Taxi

17:58 Opava: Na jaře vyjede do ulic Senior Taxi

Od 1. dubna příštího roku budou moci senioři nad sedmdesát let a držitelé průkazu TP, ZTP nebo ZTP/P…