Tisíce Pražanů se dočkají nové kanalizace. V oblasti Komořan odstartovala výstavba nové kanalizační sítě

12.05.2021 13:45 | Zprávy
autor: PV

V hlavním městě je doposud několik oblastí, kde se občané nemají možnost připojit na kanalizační síť z důvodu plné kapacity stávajících pobočných čistíren. Změna však nyní čeká obyvatele v oblasti Komořan, Cholupic a Točné v Praze 12, kde začíná stavba nové odpadní kanalizace. Doposud přitom museli obyvatelé této části města vyvážet své jímky pomocí odpadních vozů.

Tisíce Pražanů se dočkají nové kanalizace. V oblasti Komořan odstartovala výstavba nové kanalizační sítě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

V Praze 12 nově startuje výstavba gravitační stoky, která napojí obyvatele Komořan, Cholupic a Točné na kanalizační síť. „Obyvatelé Prahy 12 se konečně dočkají řádného připojení na odpadní kanalizaci. Odpadne jim tím řada starostí a bude to pro ně znamenat ekonomickou i časovou úsporu. A město bude mít zase lepší přehled o tom, co se do odpadu dostává,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast infrastruktury Petr Hlubuček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane premiére

prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Arboristé ošetří stromy ve městě

22:42 Znojmo: Arboristé ošetří stromy ve městě

Zeleň ve Znojmě čekají odborné arboristické zásahy. Specializovaná firma provede nezbytné výchovné, …