Třebíč: Chráněné bydlení v Demlově ulici je nominováno na stavbu roku

21.05.2019 16:23

Stavbou Vysočiny 2018 se může stát chráněné bydlení v ulici Demlova v Třebíči. Stačí poslat od 12 hodin 21. května do půlnoci 31. května 2019 hlas pomocí SMS.

Třebíč: Chráněné bydlení v Demlově ulici je nominováno na stavbu roku
Foto: rep
Popisek: Třebíč
reklama

Z každého mobilního telefonního čísla je možné hlasovat pouze jednou. Stavba s nejvíce sms hlasy obdrží titul Cena veřejnosti.

Hlasování

Pošli SMS ve tvaru: STAVBA 12 (před číslem je mezera) na telefonní číslo 9001003.
Technicky zajišťuje MobilBonus. Cena SMS zprávy je 3 Kč s DPH, zpětná SMS zpráva není účtována.
Z jednoho mobilního telefonu/čísla je možné hlasovat pouze 1x.

Více o stavbě

Urbanistické řešení
Budova s vlastní zahradou je situována v klidné stabilizované části města v prostředí zeleně ve vnitrobloku sídliště s dobrou dopravní dostupností a s veškerou občanskou vybaveností. Objekt byl po dlouhou dobu využíván jako oční škola s ubytováním pro děti, byla zde i ordinace očního lékaře. Následně byla budova několik let vyklizená, prázdná a nevyužívaná.

Architektonické řešení
Předmětem projektu je rekonstrukce stávajícího objektu bývalé oční školy na objekt chráněného bydlení. Objekt z hlediska architektonického zůstává stávající téměř beze změn. Jedná se o jednopodlažní a částečně dvoupodlažní objekt, v 90% podsklepený. Je řešen jako zděný cihelný podélně-příčný systém založený na betonových základových pasech s masívními zakončujícími železobetonovými věnci po obvodu vytaženými do říms, stropy jsou železobetonové, které nad nejvyšším podlažím zároveň tvoří nosnou konstrukci ploché zateplené jednoplášťové střechy. Příčky jsou cihelné. V rámci přestavby objektu bylo přistoupeno ke kompletnímu zateplení obálky budovy a k vnitřní přestavbě dispozice. Jedná se o komplexní rekonstrukci celého objektu, který nyní ze stavebního hlediska splňuje veškeré nároky kladené na novostavbu. Stávající budova byla adaptována na objekt zajišťující sociální služby ve formě chráněného bydlení pro mentálně postižené osoby s nízkou mírou podpory. Dvě bytové jednotky jsou provedeny jako bezbariérové včetně venkovních úprav parteru.

Dispoziční řešení
Provedené stavební úpravy spočívající ve vytvoření tří samostatných bytových jednotek pro celkový počet 12 klientů. Jedná se o třípodlažní budovu s jedním podzemním podlažím a dvěma nadzemními. Dvě bytové jednotky umístěné v 1.NP byly provedeny jako bezbariérové, každá z nich obsahuje 3x jednolůžkový pokoj, 1x dvoulůžkový pokoj a jeden jednolůžkový pokoj s vlastní sociální místností (tento pokoj může být využíván i jako tzv. odlehčovací pokoj). V bytové jednotce jsou umístěny dvě oddělené koupelny samostatně pro muže a pro ženy. Kuchyň je součástí obývacího pokoje i jídelny. Součástí jednotky je i místnost pro personál. Bytová jednotka ve 2.NP obsahuje 4x jednolůžkový pokoj a 1x dvoulůžkový pokoj s vlastní soc. místností. Dále zde jsou k dispozici dvě oddělené koupelny a obytný prostor s kuchyní. Společné prostory pro všechny tři byty jsou umístěny v 1.NP a v suterénu, rovněž je zde zázemí pro personál, sklady a prádelna. Při volbě dispozičního řešení byl kladen důraz na flexibilitu a možnost ubytování klientů s různými nároky na pohyb.

Konstrukční a materiálové řešení
V rámci stavebních úprav budovy bylo provedeno kompletní zateplení obvodových konstrukcí včetně střechy, výměna otvorových výplní, byly provedeny nezbytné dispoziční úpravy a výměna rozvodů instalací vody, kanalizace, VZT a elektroinstalace. Příprava teplé vody je zajišťována solárními kolektory umístěnými na střeše objektu. Kolem celého přilehlého pozemku zahrady bylo vyměněno oplocení. Před vstupem do objektu byly zřízeny dvě bezbariérové rampy.

Více o stavbě chráněného bydlení v ulici Demlova ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Semafory na Rubikovce jsou ve zkušebním režimu

11:32 Frýdek-Místek: Semafory na Rubikovce jsou ve zkušebním režimu

Oprava mostu na třídě T. G. Masaryka v místě Rubikovy křižovatky byla ukončena. V současné době pro…