Pro společnost SMOLO je to pilotní projekt, který budeme v budoucnu nabízet o dalším obcím.
„Na základě podrobného roztřídění obsahu popelnic víme, že průměrná černá nádoba v hutnickém městě obsahuje kromě dalších využitelných komodit vysoké procento bioodpadu, který zbytečně končí na skládce. Jen obyvatele třineckých sídlišť vyhodí měsíčně až 12 tun jídla. Proto po dohodě s vedením města připravili pro sídliště a střed města nový systém separace, využívající speciální utěsněné nádoby na třídění jídelních zbytků,“ uvedl jednatel SMOLO CZ Tomáš Ondraszek s tím, že distribuce nových nádob proběhne 26. až 30. ledna, první svoz nádob na gastroodpady popeláři uskuteční 7. února.
Rozšíření možnosti třídění využitelných surovin o kuchyňské odpady vnímáme jako přirozený vývoj při snaze co nejvíce ušetřit a zmírnit zatížení životního prostředí. Novela zákona o odpadech obcím ukládá zajistit do roku 2025 vytřídění 60 procent komunálního odpadu na využitelné složky a s tím také souvisí neustále rostoucí zákonné poplatky za vyvážení využitelných odpadů na skládky.
Ve městě nově, na vesnicích postaru

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV