Třinec: Ve městě můžete využít jedinečnou čtenářskou aplikaci

21.10.2020 18:55

Víte, že s výběrem kvalitních knížek může čtenářům poradit aplikace? Na konci roku 2019 vydala pracovní skupina čtenářská gramotnost, fungující v rámci projektu Místní akční plán II v ORP Třinec, nástěnný Čtenářský metr.

Třinec: Ve městě můžete využít jedinečnou čtenářskou aplikaci
Foto: archív autora
Popisek: Třinec
reklama

Ten má sloužit malým i velkým čtenářům jako seznam dobrých knih, které si určitě nesmí nechat ujít. Čtenářský metr nově funguje jako aplikace, kterou si děti i jejich rodiče mohou stáhnout do svých mobilních telefonů.

Papírová verze Čtenářského metru doporučovala pouze 80 knížek. Aplikace jich v době spuštění nabízela více než třikrát tolik a jejich počet se stále navyšuje.

Cílem aplikace je pomoc čtenářům zorientovat se v obrovském množství knih, které každoročně vychází. Podle témat a věku Čtenářský metr doporučuje uživatelům knihy přímo pro ně. O výběr kvalitních titulů napříč žánry se starají knihovníci a pedagogové.

Jakmile má uživatel knihu přečtenou, vyroste jeho postavička o jeden "čtemetr". Děti se pak mohou mezi sebou chlubit, o kolik už vyrostly a jak velcí jsou čtenáři. Aplikace je ke stažení zdarma pro mobilní telefony fungující na systémech Android nebo Apple iOS přes webové stránky ZDE.

Na tvorbě a realizaci myšlenky se díky podpoře Místního akční plán II v ORP Třinec podílela Knihovna Třinec, vývojářská agentura Devx a studio Blackfish. O vizuální stránku se postarala grafická dílna Uutěrky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aš: Dokončuje se parkoviště v Příbramské ulici

21:49 Aš: Dokončuje se parkoviště v Příbramské ulici

Investice je součástí celkové modernizace sídliště Příbramská, Mikulášská.