Turnov se připojí k akci Den Země

06.04.2015 6:31

Duben - měsíc pro planetu Zemi láká na mnoho zajímavých akcí. Nenechte si žádnou ujít. Zapojit se můžete například do akce "Ukliďme Česko".

Turnov se připojí k akci Den Země
Foto: ceskolipsko.info
Popisek: Turnov

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí, a rozvíjející diskuzi o možných cestách řešení. První Den Země byl slaven v San Francisku. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickou účinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty. OSN začalo tento svátek slavit o rok později (1971). V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země.

V letošním roce se Město Turnov připojuje k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“. Tímto chceme oslovit občany z Turnova, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí. V sobotu 18. 4. 2015 proběhne úklid černých skládek v prostoru lesů na Vesecku. Pokud máte zájem se k této akci připojit, kontaktujte odbor životního prostředí na tel. 481 366 160 (Ing. Sedláková) nebo z.sedlakova@mu.turnov.cz, abychom Vám sdělili podrobné informace o akci a zajistili vše potřebné pro všechny účastníky.

V týdnu od 20. do 24. dubna se zapojí turnovské základní i střední školy do každoročního úklidu. Společnými silami se pokusíme přírodu našeho města i okolí vyčistit od odpadků. Tím se pokusíme alespoň trochu přispět ke zlepšení stavu našeho životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: turnov.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Závodu Kolo pro život předchází páteční dětský program zdarma na Krásné louce

9:15 Mladá Boleslav: Závodu Kolo pro život předchází páteční dětský program zdarma na Krásné louce

V sobotu 18. září proběhne tradiční cyklistický závod Mladá Boleslav Tour Škoda Auto 2021 ze seriálu…