Uherské Hradiště: Letos rozkvete na Velehradské třídě další pestrobarevný květinový záhon

02.04.2020 18:55 | Zprávy

S nebývalým ohlasem se v loňském roce setkala výsadba květinového záhonu mezi autobusovým nádražím a Velehradskou třídou, kde byla na ploše cca 500 m2 vyseta směs trvalek a letniček.

Uherské Hradiště: Letos rozkvete na Velehradské třídě další pestrobarevný květinový záhon
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

V letošním roce na tuto květinovou výzdobu naváže město vysazením dalšího záhonu, který bude lemovat část Velehradské třídy z protější strany této rušné komunikace, tj. v pásu zeleně mezi nájezdem a výjezdem na parkoviště v oblouku před sídlem Policie ČR.
Na tomto místě nebude záhon lemován plůtkem tak, jako je tomu u autobusového nádraží, ale z důvodu přesahu parkujících vozidel nad pás zeleně bude okraj záhonu doplněn kačírkem.

Vysetí květinové směsi předchází příprava záhonu, která už byla zahájena, vlastní osev směsi letniček a trvalek bude proveden v první polovině května.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Rozpad EU

Dobrý den, opravdu myslíte, že je rozpad EU pravděpodobný? Že si kapříci vypustí rybník, a že rozpad země jako třeba Francie nebo Německo dopustí? A vlastně je vůbec rozpad možná jinak, než že z EU většina států vystoupí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: Slavíme 25 let Klášterních zahrad

22:09 Litomyšl: Slavíme 25 let Klášterních zahrad

Tedy přesněji řečeno 25 let od znovuotevření tohoto výjimečného území v samém srdci města Litomyšl.