Uherské Hradiště: Nový elektromobil pro úředníky

28.09.2017 19:37

Automobil na elektrický pohon značky Hyundai Ioniq bude od konce září brázdit ulice nejen Uherského Hradiště. Sloužit bude pro běžné pojížďky úředníků v rámci aglomerace či k cestám např. do Zlína či Brna.

Uherské Hradiště: Nový elektromobil pro úředníky
Foto: Uherské Hradiště
Popisek: Uherské Hradiště

„Objem dopravy v Uherském Hradišti, podobně jako v jiných městech, neustále roste. Sílící doprava s sebou logicky nese kromě jiného i zvýšení znečistění ovzduší. Uherské Hradiště, podobně jako některá další česká města, začíná problém se znečištěním ovzduší ve městě aktivně řešit. A protože městský úřad chce jít příkladem, rozhodli jsme se přispět svou měrou a to právě nákupem elektromobilu“, komentuje pořízení nového automobilu starosta města Stanislav Blaha.

Ministerstvo životního prostředí vypsalo v závěru loňského roku prostřednictvím Státního fondu životního prostředí dotační titul (výzva 13/2016) na podporu provozování vozidel s alternativním pohonem.

Vzhledem k tomu, že město Uherské Hradiště podporuje jak ekologii, tak udržitelnou dopravu, vznikl projekt „Uherské Hradiště – autem ekologicky a chytře“, v rámci kterého bylo zažádáno o dotaci. Na základě zpracované analýzy byla vedením města zvolena nejprogresivnější alternativa vozidla s alternativním pohonem, tedy pořízení elektromobilu s nejvyšší hodnotou dotace ve výši 220 tis. Kč. Ta městu byla také přidělena.

„Výběr značky vozidla Hyundai Ioniq byl stanoven nejpříznivější nabídkou ve vypsané veřejné zakázce."

Ekonomická rentabilita provozu elektromobilu v porovnání s konvenčním vozidlem obdobné výbavy, při započtení dotace a za předpokladu ročního nájezdu 10 000 km je na úrovni osmi let, což je doba záruky na baterii“, vysvětluje tajemník městského úřadu Josef Botek.

Automobil s pořizovací cenou 797 556 Kč včetně DPH bude v provozu od konce září. Jeho nabíjení bude probíhat zpravidla přes noc standardní síťovou nabíječkou v garáži městského úřadu (nabití cca. za 12 hodin) či za provozu u rychlodobíjecích stanic (cca. 30 minut na kapacitu 80%). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Městský úřad dává knihám druhou šanci

6:32 Litoměřice: Městský úřad dává knihám druhou šanci

Máte rádi knihy a zároveň si potřebujete něco zařídit na Městském úřadě v Litoměřicích? Staré knížky…