Ústí nad Labem: Jednaly pracovní skupiny Strategie rozvoje města

21.10.2019 15:13

Svá druhá setkání mají za sebou pracovní skupiny, které připravují podklady v rámci zpracování nové Strategie rozvoje města Ústí nad Labem na období 2021-2030.

Ústí nad Labem: Jednaly pracovní skupiny Strategie rozvoje města
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Jednání pracovní skupiny „Image města jako metropole regionu“ se uskutečnilo 18. září. V následujícím týdnu se uskutečnily dvě pracovní skupiny, a to „Udržitelná mobilita“ a „Prosperita města“. Setkání pracovní skupiny „Kvalita života a soudržnost jeho obyvatel“ zakončilo druhá setkání na začátku října.

Celkově se všech čtyř pracovních skupin zúčastnilo 70 osob z řad zástupců města, politiků, zástupců soukromých i veřejných institucí, odborníků z různých oblastí a veřejnosti. Tato jednání se členy pracovních skupin trvala okolo 2 až 3 hodin. Na setkáních probíhala nejdříve diskuze k závěrům z prvních pracovních skupin a poté se každá pracovní skupina zaměřila na určité téma, které bylo primárně diskutováno. Ve skupině Image města se diskutovalo o mediálním obraze, partnerství a mezinárodní spolupráci, v Kvalitě života o sociální soudržnosti, zdravotnictví, sociální politice a bydlení ve městě, v Prosperitě města o školství, vzdělávání a univerzitě a v Udržitelné mobilitě o alternativních formách dopravy a moderních SMART řešeních.

Poslední setkání těchto pracovních skupin jsou naplánována na listopad. Po těchto jednáních se 4. 12. 2019 uskuteční projednání s veřejností. Více informací o nové strategii je na webu Strategie rozvoje města Ústí nad Labem 2015-2020 v sekci STRATEGIE 2021-2030. ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Státní zástupce zastavil trestní stíhání starosty Jaroslava Němce

17:58 Kroměříž: Státní zástupce zastavil trestní stíhání starosty Jaroslava Němce

Státní zástupce Radim Daňhel zastavil trestní stíhání starosty Kroměříže Jaroslava Němce. Vyhověl ta…