Ústí nad Labem: Město připravilo setkání k problematice záškoláctví

01.10.2024 16:48 | Tisková zpráva
autor: PV

Město uspořádalo setkání k řešení problematiky záškoláctví a zanedbávání školní docházky. Byla diskutována doporučení, jak v takových případech postupovat.

Ústí nad Labem: Město připravilo setkání k problematice záškoláctví
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

V jednacím sále Zastupitelstva města se konalo setkání škol, zástupců odborů školství, krajského úřadu, policie, orgánů sociálně-právní ochrany dětí a základních škol k problematice záškoláctví a omlouvání žáků z vyučování. Na jednání představil svou prezentaci ředitel Odboru předškolního a základního vzdělávání MŠMT Michal Černý s doporučeními pro základní školy k postupu v případě zjištění záškoláctví.

V prezentaci zazněly praktické informace a doporučený postup na základě podkladů, vydaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. „Jsem rád za dobrou spolupráci se školami a intenzivní snahu řešit každý případ záškoláctví,“ řekl během úvodního slova radní pro školství Bohumil Ježek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

22:05 Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

Socha Lucie Bakešové, vodní prvek v ulici Česká a lavička Alfonse Muchy, vznik těchto uměleckých děl…