Ústí nad Labem: Městu se podařilo získat dotaci na rekonstrukci mateřské školy

02.12.2019 17:57

Město před rokem podalo do IROP žádost o dotaci na zvýšení kapacity Mateřské školy U Plavecké haly. Depeší byla městu oznámena zpráva, že projekt splnil všechny podmínky pro vydání právního aktu.

Ústí nad Labem: Městu se podařilo získat dotaci na rekonstrukci mateřské školy
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

Cílem projektu je zejména rozšíření kapacity MŠ U Plavecké haly a zkvalitnění zázemí pro vzdělávání a personál. Jde o stavební úpravy stávajících vnitřních prostor školky vyvolané zejména zákonnými změnami, kterými se stanovuje nová organizace předškolního vzdělávání pro děti od dvou let věku. V projektové dokumentaci je rozšíření stávajících kapacit mateřské školy o nové dětské oddělení pro cca dvacet dětí. Dále zřízení provozního a hygienického zázemí pro děti a personál a také kanceláře ekonoma a hospodáře. Dispoziční úpravy jsou navrženy v prvním podzemním podlaží objektu školy, kde se nacházejí nevyužívané prostory. Bude provedeno i zateplení celé fasády objektu školy kontaktním zateplovacím systémem a budou upraveny stávající anglické dvorky a zpevněné plochy okolo objektu školy. Na stavbu bylo vydáno pravomocné stavební povolení.

Nyní město bude připravovat výběrové řízení na zhotovitele. Práce by měly začít v létě 2020. Celkové náklady by měly činit 18 000 000 Kč, dotace pokryje téměř 12 500 000 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 8 chce změnit územní plán kvůli tunelu V Holešovičkách

18:35 Praha 8 chce změnit územní plán kvůli tunelu V Holešovičkách

Rada městské části Praha 8 schválila návrh na změnu územního plánu, která umožní zahloubení ulice V …