Ústí nad Labem: Strážníci hledali pohozené jehly a injekční stříkačky

18.04.2019 8:16 | Zprávy

Do celorepublikové akce JEHLA se v úterý ráno zapojili ústečtí strážníci a začali kontrolovat dětská hřiště, pískoviště nebo skrytá místa, zda se na nich nenachází pohozené jehly.

Ústí nad Labem: Strážníci hledali pohozené jehly a injekční stříkačky
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Kontrole neušly také parky, odpočinkové zóny a různé vestibuly, výklenky a zákoutí. Strážníci se museli vybavit ochrannými prostředky, jako jsou boxy na infekční materiál, kleště nebo dlouhé pinzety, ochranné rukavice a desinfekční spreje. V Ústí nad Labem strážníkům pomohli také asistenti prevence kriminality, kteří důvěrně znají prostředí tzv. vyloučených lokalit.

Vedle očisty města je smyslem celé akce snížit riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání „156“. Městská policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tábor: Město podpoří otevření nové zubní ordinace

16:47 Tábor: Město podpoří otevření nové zubní ordinace

Dobrá zpráva pro všechny, kdo v Táboře marně shánějí zubaře: město pomůže otevřít novou stomatologic…