V Jihlavě mohou cyklisté do pěších zón

19.05.2013 19:20 | Zprávy

Cyklisté v Jihlavě mohou oficiálně projíždět pěší zónou. Dosud byl průjezd možný jen v době, kdy v pěších zónách probíhá zásobování firem a obchodů.

V Jihlavě mohou cyklisté do pěších zón
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Skutečnost však byla jiná a cyklisté často využívali pěší zónu jako přirozenou zkratku při pohybu v centru města. Po diskuzi, která se na podzim odehrála na radnici, bylo rozhodnuto, že v pěší zóně bude oficiálně povoleno jezdit na kolech. Nebyla nalezena žádná zákonná překážka, která by to zakazovala. Naopak, zkušenosti z jiných měst ukazují, že jde o běžnou praxi, která cyklistům usnadňuje provoz ve městech. I přesto je vhodné cyklisty upozornit, že musí rychlost a chování přizpůsobit provozu chodců v pěší zóně. Je to přeci jenom prostor primárně určený pro chodce. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jihlava.cz

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Já už těm slibům, že někdo pomůže rodinám nevěřím

A víte proč, protože vy politici pořád jen slibujete. A realita? Rodiny jsou na tom čím dál hůř. Jak to vysvětíte, když jsou údajně pro vás rodiny takovou prioritou? Tím vás myslím všechny politiky. Děkuji za odpověď. Božena

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Masarykovo náměstí ožilo Svatomartinskými slavnostmi

11:28 Hodonín: Masarykovo náměstí ožilo Svatomartinskými slavnostmi

V úterý 11. listopadu se na Masarykově náměstí uskutečnily tradiční Svatomartinské slavnosti, které …