V Mladé Boleslavi měří kvalitu ovzduší nová monitorovací stanice

30.05.2015 11:42

Stávající automatizovaná monitorovací stanice Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), sledující kvalitu ovzduší, prošla obnovou a byla kompletně zmodernizována.

V Mladé Boleslavi měří kvalitu ovzduší nová monitorovací stanice
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Pracovníci ČHMÚ a přírodovědec David Hradiský novou podobu stanice a její vybavení představili náměstkovi hejtmana pro regionální rozvoj Karlu Horčičkovi (ČSSD) a náměstkům primátora Jiřímu Bouškovi a Michalu Kopalovi, zástupcům odboru životního prostředí magistrátu i Českého svazu ochránců přírody Klenice.
Zlepšení kvality ovzduší ve středních Čechách je jednou z priorit současného vedení Středočeského kraje. „Obnovená monitorovací stanice má nový nejen celý kontejner v areálu městského stadionu na Severním sídlišti, ale zároveň i jeho vnitřní přístrojové vybavení,“ popsal vylepšený přístroj náměstek Horčička. „Věřím, že nový, modernější přístroj bude dlouho sloužit a poskytovat cenné údaje o stavu životního prostředí v jednom z největších průmyslových center kraje.“

Středočeští radní letos v únoru rozhodli o každoroční podpoře měření kvality ovzduší v Kladně a v Mladé Boleslavi jakožto nejrizikovějších oblastech. „Na měření na Kladensku radní vyčlenili z rozpočtu Středočeského kraje na letošní rok 670 tisíc korun, monitoring v Mladé Boleslavi bude kraj stát padesát tisíc korun,“ podotkl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). „Náš kraj patří mezi regiony s nejvíce znečištěným ovzduším v České republice. Snažíme se podle svých možností dělat vše, abychom situaci zlepšili. Například jsme již podruhé ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí poskytli dotace na výměnu starých kotlů za nové, moderní, které do ovzduší nevypouštějí téměř žádné škodlivé látky,“ připomněl.

Ovzduší v Mladé Boleslavi je dlouhodobě zatěžováno vysokými koncentracemi suspendovaných prachových částic. „Při nepříznivých meteorologických a rozptylových podmínkách, zejména v zimních měsících, dochází k překračování imisního limitu u polétavého prachu,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Marek Semerád (ČSSD).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Výkupné

Kolik by se mělo platit za jednoho nepřijatého migranta a komu? Kdo bude rozhodovat a kontrolovat komu a na co byly peníze přiděleny? A není tak trochu jak obchodovat s býlím masem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Během městských slavností počítejte s řadou uzavírek

10:28 Děčín: Během městských slavností počítejte s řadou uzavírek

V rámci městských slavností čeká Děčín několik omezení. První z nich hned 17. 5., kdy půjde městem z…