„Je to toxin, který je škodlivý pro organismus a my chceme zmapovat, kolik ho v Mladé Boleslavi skutečně je¨, protože je předpoklad, že v místech s průmyslovou výrobou jsou jeho hodnoty vyšší,“ dodal náměstek primátora Michal Kopal. ČHMÚ a město Mladá Boleslav se dohodly na rozšíření provozu stanice a následné analýze vzorků. Odebráno bude zhruba 27 vzorků během jednoho roku, tedy v asi dvoutýdenním intervalu. Město za tyto odběry zaplatí maximálně 30 tisíc korun.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


