Pátá městská část bude slavit. Ve dnech 15. - 22. února proběhnou Dny Prahy 5, které by se do budoucna měly stát tradicí. Do týdenní akce se s desítkami akcí připojují místní kluby, spolky,
organizace i velvyslanectví, jež nabídnou nejrůznější a bohatý program – přes vycházky, přednášky, koncerty až po akce pro děti a sportovní zážitky. Souhrnný přehled desítek aktivit bude průběžně doplňován na webových stránkách http://dnyprahy5.praha5.cz, informace budou k dispozici i na https://www.facebook.com/dnyprahy5.
„Chceme, aby se Dny Prahy 5 staly příležitostí, kdy si obyvatelé budou moci připomenout sounáležitost s místem, kde žijí, vyrůstají, stárnou a vychovávají své děti. Kdy si budou moci uvědomit bohatou historii naší městské části i úžasnou práci našich předků. Dny Prahy 5 mají být celospolečenskou a komunitní akcí, během níž se můžete setkat se sousedy, seznámit se s aktivitami místních spolků a organizací a třeba i najít nové známé a přátele,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Dny Prahy 5 nemají být „radniční“ akcí, byť radnice je, a pravděpodobně vždy bude, jejich hlavním organizátorem. Věřím, že v dalších letech si je vezmou za své sami obyvatelé pětky a stanou se součástí života naší městské části. Děkuji všem, kteří se prvního ročníku zúčastní - bez jejich zájmu a aktivity by tato úžasná akce nemohla proběhnout.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV