Veselí nad Moravou: V únoru započne revitalizace sídliště Chaloupky, přinese klidovou zónu i nová parkovací místa

02.02.2022 17:57 | Zprávy

Během měsíce února bude po mnoha letech projednávání a příprav zahájena první etapa kompletní revitalizace sídliště Chaloupky.

Veselí nad Moravou: V únoru započne revitalizace sídliště Chaloupky, přinese klidovou zónu i nová parkovací místa
Foto: Veselí nad Moravou
Popisek: Město Veselí nad Moravou

Výběrové řízení na realizaci stavby vyhrála společnost PSG Construction, a.s., která aktuálně ve Veselí nad Moravou buduje také Rezidenci Nová tržnice. Hotovo by mělo být do května letošního roku, cena stavby činí cca 18,5 milionu Kč. První etapa revitalizace vychází ze studie zpracované městským architektem Ivem Ondračkou, vlastní projektovou dokumentaci zpracoval Atelier zahradní a krajinářské architektury pod vedením Ing. arch. Martina Königa.

V prostoru mezi sídlištěm Chaloupky a vznikající Novou tržnicí vyroste kompletně nové dětské hřiště, zázemí pro maminky s dětmi, workoutová sestava pro cvičení i prostor pro venčení psů. Součástí revitalizace budou výměny povrchu cest i městského mobiliáře – nové odpadkové koše, lavičky nebo veřejné osvětlení. V lokalitě přibude také zeleň a vodní prvek. Podél nově vzniklé komunikace přibudou podélná parkovací stání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Parčík v Tyršově ulici doplnil dřevěný mobiliář k posezení

16:47 Žatec: Parčík v Tyršově ulici doplnil dřevěný mobiliář k posezení

Nové prvky k posezení doplnily v minulých dnech opravený parčík v Tyršově ulici.