Vsetín: Camino slaví deset let

17.09.2019 7:35

Charita Vsetín a její služba Camino sociální rehabilitace letos slaví jubileum 10 let od zahájení činnosti. Pravidelnou aktivitou služby je i vzdělávací a osvětová činnost nazvaná Dny duševního zdraví, která se uskuteční taktéž podesáté.

Vsetín: Camino slaví deset let
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Pracovníci Camina připravují společně s uživateli služby expozici rozvoje služby a historie Dnů duševního zdraví ve Vsetíně. Pozvání přijala také řada zajímavých hostů a přednášejících, s jejichž pomocí je pro studenty, širokou i odbornou veřejnost přichystán poutavý program. Cílem letošního ročníku je dát nahlédnout účastníkům „pod pokličku“, jak se ve službě Camino psychosociální rehabilitace pracuje.

„Jedno desetiletí máme za sebou, bylo charakteristické především objevováním a nastavováním systému a práce. Dnes jsme služba stabilní s praxí ověřenými postupy. Každá pracovní pozice má své místo v týmu a je obsazena pracovníky, kteří jsou znalí ve své specializaci,“ říká vedoucí služby Camino sociální rehabilitace Zdeňka Chytilová.

Co jí řízenou organizaci v budoucnu čeká, je především zapojení do Reformy psychiatrické péče a s ní spojené změny a vznik nových sociálně-zdravotních služeb. „Rozšiřujeme možnosti podpory pro naše uživatele, zaměřujeme se na zaměstnávání a využívání tréninkového pracoviště. Reagujeme také na zvyšující se požadavky na terénní práci, podporu v přirozeném prostředí uživatelů a plynulý přechod do domácího prostředí po dlouhodobé hospitalizaci,“ vysvětluje Chytilová.

Program dnů duševního zdraví najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

21:23 Znojmo: Charita bude vydávat polévku pro lidi bez domova

Oblastní charita Znojmo informuje, že v zimním období budou její pracovníci opět vydávat teplou polé…