Vsetín: Další čtyři byty pro seniory jsou zrekonstruovány

17.08.2019 15:03

Radnice v posledních letech postupně rekonstruuje byty se zvláštním určením Pod Žamboškou. První se dočkal oprav v roce 2014, loni následovaly další čtyři. Letos byly kompletně opraveny čtyři byty, které jejich obyvatelé užívají od začátku srpna. Další se k rekonstrukci připravují, dohromady jich letos bude jedenáct.

Vsetín: Další čtyři byty pro seniory jsou zrekonstruovány
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

„Celkové náklady na letošní rekonstrukce jedenácti bytových jednotek v domě č.p. 1579 budou více než 5 milionů korun bez DPH. V příštím roce bychom chtěli pokračovat a opravit dalších osm bytů. Radikální renovace jsou tam opravdu potřebné, bytové jednotky jsou v původním, nyní již nevyhovujícím stavu a neodpovídají potřebám nájemníků,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že díky zlepšenému komfortu bydlení došlo v rekonstruovaných jednotkách k mírnému zvýšení nájmu.

Byty prošly velkou změnou, byla vybourána stará bytová jádra, podlahy, kuchyňské linky, vany a WC. Zedníci vyzdili nové příčky, provedli pokládku keramické dlažby, obkladů včetně omítek, namontovali nové rozvody vnitřní kanalizace, vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Dále byly ve všech bytech položeny nové podlahy, osazeny nové dveře, instalovány nové kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

21:10 Kroměříž: Sociálním službám radnice příští rok rozdělí 6,4 milionu

Kroměříž podpoří v roce 2020 sociální služby částkou 6,4 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. …