Vsetín: Krajské kolo Logické olympiády ovládli Vsetíňáci

03.11.2010 14:14

Velkého úspěchu dosáhli dva studenti Masarykova gymnázia Vsetín - Marek Jurča a Tomáš Hromada.

Vsetín: Krajské kolo Logické olympiády ovládli Vsetíňáci

V krajském kole Logické olympiády, kterou organizuje Mensa ČR, obsadili v kategorii středních škol první dvě místa a probojovali se tak mezi dvě stovky nejúspěšnějších řešitelů, kteří budou bojovat o vítězství v celostátním kole.

Do letošního ročníku Logické olympiády, která probíhá ve dvou věkových kategoriích, se přitom zaregistrovalo přes 15 tisíc soutěžících z celé republiky. „Ti nejprve v nominačním a následně v krajských kolech vypracovávali úkoly, v nichž řešili slovní přesmyčky, číselné řady a logické problémy, uspět tak mohly i děti a studenti, kteří v tradičních předmětech dosahují z různých důvodů podprůměrných výsledků," uvedla Alena Novotná z organizačního týmu Logické olympiády. V této soutěži totiž namísto školních znalostí rozhoduje schopnost logického myšlení, takže vhodně doplňuje běžnou školní výuku o aktivitu zaměřenou na rozvoj samostatného uvažování a tvořivého přístupu k řešení úloh.

Také  proto se do této soutěže přihlásil i Marek Jurča ze Vsetína, který se nakonec stal vítězem jejího krajského kola.  „Této olympiády jsem se zúčastnil už i vloni a v  krajském kole jsem tehdy skončil třetí. Soutěžení mě baví," říká Marek Jurča, student třetího ročníku, který v minulosti úspěšně řešil také chemickou, fyzikální či matematickou olympiádu. Na stupních vítězů tak stojí už podruhé, podobně jako jeho kamarád ze sousední třídy Tomáš Hromada. „Ten vloni krajské kolo vyhrál," připomněl Jurča.

Nejúspěšnější řešitelé ze všech krajů nyní zamíří do celorepublikového finále, které se uskuteční 22. listopadu 2010 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. „Zde děti a studenti zasednou do lavic poslanců a budou opět řešit logické úlohy a úkoly, které procvičí jejich paměť, postřeh i pohotovost rozhodování. Na vítěze v obou kategoriích čeká hlavní cena - notebook," dodala Novotná. 

V krajském kole Logické olympiády se však dařilo i Valašskomeziříčským a dětem z menších škol. Třetí místo v kategorii středních škol, za dvěma Vsetíňany,  totiž obsadil Ondřej Bulla z Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. V kategorii 1. stupně základních škol zvítězil Filip Zavadil ze ZŠ Slovan v Kroměříži, před druhým Adamem Knirschem ze ZŠ a MŠ Kašava a třetím Martinem Veselým ze ZŠ Zachar v Kroměříži.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mestovsetin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Koláč pro hospic přinesl rekordní výtěžek

21:23 Znojmo: Koláč pro hospic přinesl rekordní výtěžek

Ve středu 6. října 2021 se uskutečnil další ročník akce s názvem Koláč pro hospic, kterou organizuje…