Vsetín: Město zrekonstruovalo byty pro seniory

24.01.2019 16:01

Vsetínská radnice opravuje městské byty, které slouží seniorům. V domech Pod Žamboškou skončily opravy 4 bytů. Modernizované byty nyní čekají na nájemníky. Rekonstrukce byla provedena u dvou bytů 2 + kk a dvou bytů 1 + kk, v domě 1579 a v domě 1580.

Vsetín: Město zrekonstruovalo byty pro seniory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Domy s pečovatelskou službou čp. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Radnice se rozhodla byty pro seniory postupně opravovat.

„Celkové náklady na rekonstrukci bytů činily 1,9 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Cena jednoho bytu se vyšplhala přibližně na 480 tisíc korun. Nyní jsou byty přizpůsobené seniorům a jsou vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Radnice nechala v bytech vybourat původní bytové jádro, podlahy, původní kuchyňské linky, vany a WC. „Následně jsme provedli vyzdění nových příček, položili nové obklady včetně omítek, namontovali nové rozvody vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Položili jsme nové podlahy včetně podlahových krytin a také instalovali nové kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety,“ přiblížil technik správy majetku Petr Šulák.

V roce 2019 plánuje radnice v domech Pod Žamboškou zrekonstruovat další čtyři byty. Opravy by měly být zahájeny na jaře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Problémovou lokalitu Račín nově sleduje kamera

7:35 Kroměříž: Problémovou lokalitu Račín nově sleduje kamera

Lokalitu Račín, kde žijí nepřizpůsobiví občané, sleduje nově kamera městského kamerového systému. „…