Vsetín: U Partyzána proběhly oslavy k 70. výročí Slovenského národního povstání

02.09.2014 14:30

Ve středu 27. srpna proběhly v obci Makov na hranici České republiky a Slovenské republiky u Památníku 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky regionální vzpomínkové oslavy 70. výročí Slovenského národního povstání.

Vsetín: U Partyzána proběhly oslavy k 70. výročí Slovenského národního povstání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Ve středu 27. srpna proběhly v obci Makov na hranici České republiky a Slovenské republiky u Památníku 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky regionální vzpomínkové oslavy 70. výročí Slovenského národního povstání.

Vzpomínkových oslav se zúčastnili zástupci a starostové přilehlých obcí jak z české, tak ze slovenské strany, zástupci Slovenského svazu protifaštistických bojovníků, poslanec Národní rady SR a předseda Žilinského samosprávného kraje Juraj Blanár, poslanec Parlamentu ČR a místostarosta města Vsetína Petr Kořenek, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Slavomír Recman, zástupci okresního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu ze Vsetína a další hosté.

Místostarosta Petr Kořenek pozdravil jménem občanů města Vsetína i vedení města Vsetína přítomné hosty a návštěvníky této pietní akce.

„Když město Vsetín před rokem předávalo tento památník obci Makov, byl to výraz přátelství mezi oběma národy, občany města Vsetína a obce Makov. Tento památník tady bude připomínat útrapy válečných hrůz, jejichž 70. výročí budeme postupně slavit a v roce 2015 oslavíme 70. výročí ukončení 2. světové války. Využijme těchto událostí k tomu, abychom generacím, které válku nezažily, připomněli události tehdejších dnů, abychom beze zbytku využili k tomu, že minulost slouží k tomu, abychom se poučili pro budoucnost,“ uzavřel svými slovy Petr Kořenek regionální oslavy u památníku.  

Po oslavách u památníku na Makově, se účastníci pietních oslav přesunuli ke kladení věnců k památníku v sedle pod Lemešnou, který byl vybudován k oslavám prvního přechodu oddílů Jana Žižky na Moravu. Poté následovala beseda s Janem Hronkem, nejmladším příslušníkem 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky v knihovně ve Velkých Karlovicích. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mestovsetin.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

21:17 Břeclav: Od neděle bude park ve vánočním

V nedělní podvečer se břeclavský park u pěší zóny vánočně rozzáří. I letos návštěvníky parku potěší …