Výborný (KDU-ČSL): Dlouhodobě nesouhlasíme se zavedením uprchlických kvót

18.07.2019 4:33

KDU-ČSL varuje před současnou aktivitou italské vlády, která se znovu snaží prosadit přerozdělování uprchlíků na základě povinných kvót. Už jednou se to ukázalo jako nefunkční a nesmyslné řešení migrační krize, které pouze rozděluje evropské země a vyvolává oprávněnou nevoli mezi občany EU.

Výborný (KDU-ČSL): Dlouhodobě nesouhlasíme se zavedením uprchlických kvót
Foto: http://www.kdu.cz
Popisek: Marek Výborný (KDU-ČSL)

„Pozice KDU-ČSL je již od roku 2015 stále stejná. Klademe důraz na to, aby Evropská unie lépe bránila své vnější hranice, aby se urychlil proces vracení ekonomických migrantů, aby se bojovalo s pašeráky lidí a zejména, aby se EU podílela na stabilizaci a pomoci v regionech, odkud pocházejí uprchlíci. Zároveň trváme na tom, aby si každá země EU mohla svobodně zvolit svou vlastní imigrační politiku,“ říká předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

Současná aktivita italské vlády přitom není žádným překvapením. „Prosazení povinné a automatické relokace uprchlíků má současná italská vláda dokonce ve svém programovém prohlášení. Takže takováto recyklace návrhu distribuce běženců mezi členské státy EU ze strany Itálie se dala očekávat,“ míní předseda sněmovního evropského výboru Ondřej Benešík a dodává, že KDU-ČSL systematicky řešila migrační krizi od jejího vzniku, a to jak ve vládě a parlamentu, tak na evropské úrovni v době, kdy toto téma ostatní strany nezajímalo.

Naše postoje, které byly dříve menšinové, dnes zastává velká část české i evropské politické scény. „Pro českého voliče je bezesporu zajímavé, že povinný systém přidělování žadatelů prosazují partneři a přátelé SPD Tomia Okamury, který často a rád dává italskou vládu za vzor v boji s migrací. Ukazuje se, že jedna věc je dávat silná mediální prohlášení a šířit nepravdy o politických konkurentech a jiná přicházet s realistickými řešeními a prosazovat je,“ uzavírá Benešík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Hasiči slavili 110. výročí své první budovy

13:58 Liberec: Hasiči slavili 110. výročí své první budovy

Velké hasičské oslavy se odehrály v Barvířské ulici. K příležitosti oslav 110. výročí otevření hasi…