Vyškov: Opatovičtí se ke svým domům dostanou bezpečněji

17. 10. 2019 13:07

Respektovala rozvojové plochy a dopravní potřeby území i stávající koridory inženýrských sítí. Další položku z letošní ho rozpočtu si může město odškrtnout. Oprava účelové komunikace v opatovické části zvané Betlém, která dopravně napojuje čtyři rodinné domy, je hotová.

Vyškov: Opatovičtí se ke svým domům dostanou bezpečněji
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov

Stavbu navrhl odbor dopravy z důvodu nevhodného komunikačního napojení dopravy a několika rodinných domů. Technický stav nezajišťoval bezpečný pohyb aut i chodců. „Povrch komunikace je nově z betonové zámkové dlažby, jedná se o zhruba 130 metrů délky nové komunikace, kterou jsme nechali osad it obrubami. Mysleli jsme také na odvodnění, proběhlo dopojení dešťových vpustí. Nešlo o zásadní investici, ale jednoduše jsme se zaměřili na další dopravní prostor našeho města, konkrétně v naší místní části,“ shrnul investici starosta Vyškova Karel Jurka s tím, že o opravě město rozhodlo po loňském jednání s opatovickým osadním výborem.

Práce zajistila na základě nejvhodnější nabídky brněnská firma BS-IMEX, spol. s r.o., cena byla stejná jako v rozpočtu: bezmála jeden milion korun.

Starosta rovněž připomněl, že v jiné místní části, Rychtářově, začal řešit chybějící chodník. „V rámci terénní Starostovny jsme dostali podnět, že nedaleko nového víceúčelového hřiště chybí kus chodníku. Pěší musí z chodníku sejít a pokračovat po krajnici frekventované silnice.  Část pozemků v daném úseku nám nepatří, situaci jsme nicméně začali řešit, “ přislíbil starosta Jurka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: V Kališti – Třebotovicích sázejí na stromy

10:13 České Budějovice: V Kališti – Třebotovicích sázejí na stromy

Ke 30. výročí sametové revoluce se v místní části Třebotovice – Kaliště výrazně zvýšil počet rostouc…