Vyškov: U nemocnice vzniknou nová parkovací stání

01.04.2020 12:09

Parkování v okolí vyškovské nemocnice představuje každodenní boj o volné místo. Vedení krajské nemocnice i zástupci vyškovské radnice o problému samozřejmě ví a snaží se jej řešit. Radní města aktuálně schválili investiční záměr rozšíření parkování, rozdělený je na dvě etapy.

Vyškov: U nemocnice vzniknou nová parkovací stání
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Parkovací stání vzniknou na pozemcích města, Jihomoravského kraje i Nemocnice Vyškov. „Máme za sebou několik jednání s vedením nemocnice, které záměr vítá. To stejné platí také u kraje, se kterým budeme dál řešit otázky majetkoprávního vypořádání a případné spoluúčasti. Přeplněná parkoviště u nemocnic trápí většinu měst, dobře víme, že pacienti v ranních a dopoledních hodinách obtížně hledají volná místa. Jsme nicméně stále na začátku první etapy rozšíření, která počítá s kolmým stáním pro 37 osobních aut,“ informoval vyškovský místostarosta Roman Celý.

Plocha je navržená do zeleného pásu v nemocničním areálu. Hraničí s účelovou komunikací vedoucí ke garážím vyškovské zdravotnické záchranné služby. „Chceme rozšířit stávající komunikaci vedoucí k výjezdové základně, kde by parkovací místa z betonové zámkové dlažby vznikla. Součástí navrhované stavby je i posunutí oplocení nemocničního areálu z důvodu lepší přístupnosti. Dále bude nutné řešit samostatné připojení sjezdu na hlavní silnici pro sanitky, abychom zajistili jejich bezkolizní výjezd při zásahu. Jednoduše by sanitky vyjížděly jinde, než je tomu dnes,“ popsal místostarosta Celý s tím, že odhad nákladů pro první etapu přesahuje 2,5 milionu korun. Zdůraznil ovšem, že letos město plánuje uvolnit peníze na projektovou dokumentaci, se zařazením samotné stavby do rozpočtu Vyškova se počítá v příštím roce.

Parkovišť v okolí nemocničního areálu je hned několik, přesto nestačí. S investicí bude podle jeho slov zcela jistě souviset určitá forma regulace, která je u zdravotnických zařízení obdobná. „Je nutné si uvědomit, že návštěvníci nemocnice nemají kde zaparkovat, protože z ploch okolo krajské nemocnice se stala místy odstavná parkoviště pracujících z okolních obcí, kteří kupříkladu míří za prací dál do Brna. I samotná nemocnice má problém zajistit místa pro své zaměstnance. Budeme proto hledat formu přijatelné regulace, která ale nebude mít fatální dopady na návštěvníky nemocnice a nezahltí parkovací stání v okolí bydlících obyvatel. Má mít za cíl přimět řidiče přemýšlet, zda je nutné a na jak dlouho parkovací místa využít,“ doplnil vyškovský místostarosta.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Pivovar dovařil. Město se vložilo do jednání o osudu areálu

18:55 Vyškov: Pivovar dovařil. Město se vložilo do jednání o osudu areálu

Patří k neodmyslitelným symbolům města, je s ním historicky spjatý, konala se v něm celá řada kultur…