Vysoké Mýto: Zvonice láká k návštěvě krásným výhledem i zajímavou výstavou

11.08.2020 12:59 | Zprávy
autor: PV

Vysokomýtská zvonice byla postavena v 16. století pro zvony z poškozených věží kostela sv. Vavřince. Zvony se po opravě kostela na konci 19. století vrátily na svá původní místa a zvonice ztratila své využití.

Vysoké Mýto: Zvonice láká k návštěvě krásným výhledem i zajímavou výstavou
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku

Opravena byla až v 80. letech 20. století. V posledních desetiletích zvonice slouží městské galerii jako výstavní prostor pro sezonní výstavy. Má krásné prosvětlené prostory, ze kterých je pěkný výhled na Vysoké Mýto.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Alkohol

Tvrdíte, že k tomu, aby poslanci nepili ve sněmovně alkohol, nepotřebujete zákon. Opravdu? Můžete se zaručit, že ho někteří ve sněmovně nepijí? A proč je tam vůbec dostupný? V normální práci to není. Proč by to mělo být ve sněmovně jinak? Taťána

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdlant vyhlašuje záměr rozvoje lokality Novoměstská

19:47 Frýdlant vyhlašuje záměr rozvoje lokality Novoměstská

Město Frýdlant znovu vyhlašuje záměr na prodej pozemků v lokalitě Novoměstská formou developerského …