Zápisy do základních škol budou v Mladé Boleslavi v dubnu

11.01.2019 16:00

Na mladoboleslavských základních školách se zápisy dětí do prvních tříd pro příští školní rok uskuteční v pátek 5. a v sobotu 6. dubna. V pátek to bude v časech od 14 do 17 hodin, v sobotu pak dopoledne, od 9 do 11 hodin.

Zápisy do základních škol budou v Mladé Boleslavi v dubnu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

"K zápisu se dostaví každé dítě, které k 31. 8. 2019 dovrší 6 let věku. Děti, kterým bude šest od září do konce prosince 2019, mohou být přijaty na doporučení školského poradenského zařízení a děti, které dovrší 6 let od ledna do konce června 2020, lze přijmout na doporučení školského poradenského zařízení a odborného lékaře," upřesnil podmínky náměstek primátora Daniel Marek.

Rodiče pro své děti mohou vybrat jakoukoliv školu ve městě, přednostně však budou děti přijímány do spádové školy, kam podle místa bydliště patří. Školské obvody v Mladé Boleslavi byly v minulém roce aktualizovány, jejich přesný rozpis naleznete pod tímto odkazem.

Co se týká odkladu školní docházky, musí o to rodič požádat ředitele příslušné školy. K žádosti je nutné doložit doporučující posouzení školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Jestliže byl dítěti povolen roční odklad povinné školní docházky, neznamená to, že je automaticky přijato na následující školní rok, zákonný zástupce musí opět požádat o přijetí k plnění povinné školní docházky, a to i na jiné škole. O přijetí k plnění povinné školní docházky rozhoduje ředitel.

Seznam přijatých dětí bude zveřejněn na veřejně přístupném místě ve škole a na stránkách školy, rozhodnutí o nepřijetí bude zákonným zástupcům doručeno v zákonné lhůtě. Proti rozhodnutí ředitele školy je možné se odvolat ke krajskému úřadu prostřednictvím ředitelství školy, kde nebylo žádosti vyhověno. 

K zápisu je nutný rodný list dítěte, občanský průkaz a v případě cizinců, kteří nejsou občany EU, i doklady o povolení k trvalému (dlouhodobému) pobytu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turnov: Stavební práce v Nádražní ulici a pod viaduktem začnou být závislé na počasí

16:59 Turnov: Stavební práce v Nádražní ulici a pod viaduktem začnou být závislé na počasí

K závěru se blíží rekonstrukce Nádražní ulice od Hotelu Beneš až po odbočku na I/10. Finální asfalty…