Žatec: Město podalo žádost o dotaci na oživení bývalého kláštera

25. 10. 2020 14:54

Město Žatec pokračuje v přípravách realizace projektu Polyfunkční a spolkové centrum - Regionální technologické centrum robotiky v objektu Kláštera kapucínů v Žatci. V posledních týdnech město obdrželo nabídku, jak přece jen získat dotaci, díky které by se snížily náklady města na oživení budovy historického kláštera.

Žatec: Město podalo žádost o dotaci na oživení bývalého kláštera
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.
reklama

Podáním žádosti do výzvy č. 74 Integrovaného regionálního operačního programu „Rozvoj infrastruktury polyfunkčních komunitních center“, schváleném na jednání 1. října, potvrdili zastupitelé, že Žatec chce v revitalizaci kláštera pokračovat. Ministerstvo pro místní rozvoj přidalo další finanční prostředky do této výzvy. Dotace je přislíbena na základě aktuální informace od poskytovatele finančních prostředků ve výši 18 milionů korun, což by byla téměř třetina původního rozpočtu.

„Projektová dokumentace je aktuální. Musíme jen v souvislosti s podáním žádosti o dotaci aktualizovat harmonogram realizace a rozpočet,“ vysvětlila zastupitelům vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Jednou z částí nového zařízení v klášteře má být tzv. Robotické centrum. Na jeho technické vybavení už Žatec získal jinou dotaci, a to z 3.výzvy MAS Vladař (IROP – Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení) ve výši 5,7 milionu Kč. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Cesta na Videlský kříž bude přes zimu průjezdná s dopravním omezením

21:23 Jeseník: Cesta na Videlský kříž bude přes zimu průjezdná s dopravním omezením

Upozorňujeme občany na ukončení uzavírky silnice č. II/450 v úseku obce Bělá pod Pradědem od křižova…