Žatecká Dočesná pobaví všechny věkové kategorie

08.08.2018 12:18

61. ročník slavností chmele a piva Žatecká Dočesná se uskuteční ve dnech 31. srpna a 1. září 2018.

Žatecká Dočesná pobaví všechny věkové kategorie
Foto: wikipedia
Popisek: Žatec.
reklama

Program letošní Dočesné je již kompletní, takže můžeme zveřejnit tato jména účinkujících: XINDL X, MARIE ROTTROVÁ, OLGA LOUNOVÁ, BSP, ROMAN DRAGOUN a HIS ANGELS, PERUTĚ, PAVEL CALTA, JABLKOŇ, KRUCIPUSK, SEBASTIAN, NEBE, PETR SPÁLENÝ, IVAN HLAS TRIO, THE GANG, ONDŘEJ HAVELKA A JEJO MELODY MAKERS, TRAKTOR, INSTINCT, ZNOUZECNOCNOST, VANUA 2, TŘI SEGRY REVIVAL BANDA, JAKUB SMOLÍK, THE TAP TAP, ELVIS PRESLEY IMPERSONATOR A BAND, LOCHNESS, ŽATEČANKA a mnoho dalších.

Program bude také v letošním roce na pěti podiích. Hlavní scéna na náměstí Svobody, druhá scéna na náměstí Prokopa Velkého, třetí scéna si své místo našla v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici. Čtvrtou scénu s historickou tématikou najdou návštěvníci tradičně ve Dvořákově ulici. Po loňském úspěchu bude pátá scéna umístěna v Kapucínké zahradě. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.

Tradiční i nové soutěže a hlasování

Soutěž v tanci s korbelem piva na hlavě
Hlavním úkolem této soutěže je vydržet tančit v páru s korbelem piva na hlavě po dobu jedné skladby. Pár, který vydrží nejdéle vyhrává hodnotnou cenu. Podmínkou soutěže je věk 18 let. Soutěž není omezena na občany České republiky. Ochranný oděv zajištěn. Soutěžící se mohou přihlásit do soutěží v info stánku nebo u pořadatelů v budově žateckého divadla. Plánovaný čas soutěže je v sobotu 1. 9. od 13:50 hodin.

Soutěž v česání chmele na čas
Soutěž spočívá ve zručnosti a rychlosti česáče, který načeše za určitý časový úsek nejvíce chmele. Soutěž je omezena na maximálně čtyři soutěžící. Soutěžící se mohou přihlásit do soutěží v info stánku u podia nebo u pořadatelů v budově žateckého divadla. Soutěž generálního partnera akce: Soutěž na hlavním podiu připravuje také generální partner akce společnost Nexen Tire. Plánovaný čas soutěže je v sobotu 1. 9. od 14:40 hodin.

Soutěž o titul „Pivovar Dočesné 2018“
Titul „Pivovar Dočesné 2018“ získá na základě hlasování návštěvníků ten pivovar, který obdrží největší počet hlasů, a to hned ve dvou kategoriích:

  1. Minipivovary ( v letáčku jsou označeny zeleně)
  2. Střední a velké pivovary ( v letáčku jsou označeny modře)

V každé kategorii vyhraje díky vašemu hlasování jeden pivovar, který obdrží nejvíce hlasů. Hlasování se mohou účastnit všichni občané České republiky nad 18 let pomocí řádně vyplněného soutěžního kupónu, který bude otištěn v letáčcích akce. Do kupónku vyplní hlasující číslo zvoleného pivovaru a potřebné osobní údaje. Hlasovací kupón lze vhodit do připravených nádob u Info stánků v místě konání akce. Hlasovat bude možné celý pátek a v sobotu do 17:00 hod. Vítězné pivovary v obou kategoriích budou vyhlášeny v sobotu na hlavním podiu akce. Hlasující mohou získat hodnotné ceny.
K dnešnímu dni (8. srpna) je přihlášeno rekordních 58 pivovarů. Kompletní seznam pivovarů bude v letáčku akce, na led obrazovkách nebo ZDE.

Doprava

V období příprav a konání akce Dočesná v Žatci lze opět očekávat dopravní komplikace. Již od 26. Srpna začnou v centrum města platit zákazy parkování. Od tohoto data začnou do prostor náměstí Hošťálkovo, Žižkovo a 5. Května najíždět zábavné atrakce, které budou v provozu až od pátku 31. 8. do soboty 1. 9. Centrum se pro dopravu uzavře již od čtvrtka 30. 8. Od tohoto data se do vybraných míst města dostanete pouze z povolením organizátorů. Vše by se mělo vrátit do normálu v pondělí 3. 9. „Pro parkování při Dočesné doporučujeme využít parkoviště u velkých supermarketů nebo v odlehlejších uličkách města," sdělil Karel Fiala z organizačního týmu.

Čistý festival již od roku 2010

Dočesná se může pochlubit certifikací ČISTÝ FESTIVAL. Návštěvníkům budou v celém areálu k dispozici koše na tříděný odpad. Kromě toho mohou návštěvníci ve speciálním stánku Čistý festival třídit odpady za odměny. Například za dvacet prázdných plastových kelímků získají pivo zdarma. Promo stánek najdete v prostoru parkoviště na Kruhovém náměstí.

Nábor pomocníků

Také v letošním roce bude potřeba mnoho pomocníků při stavění podií i dalších přípravných pracích. Zájemci o brigádu na Dočesné se mohou hlásit v žateckém divadle u paní Hany Zeleňakové. Informace získáte na tel.: 415 710 519 nebo na emailu ZDE. Práce budou probíhat ve dnech od 27. 8. až do 3. 9.

Více informací ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Město už se pomalu chystá na Vánoce

15:47 Pelhřimov: Město už se pomalu chystá na Vánoce

Technické služby města Pelhřimova započaly s instalací vánoční výzdoby v ulicích města Pelhřimova le…