Zdravé město Znojmo přináší plán akcí na příští rok

26.12.2018 18:06

Veřejné projednávání, Fórum Zdravého města, Dny zdraví anebo participativní rozpočet a řada osvětových kampaní. To jsou aktivity, do kterých se znojemští mohli zapojit v roce 2018. Vyjadřovat svůj názor, sportovat nebo soutěžit se bude pod záštitou projektu Zdravého města Znojma i příští rok. První akce proběhnou na jaře.

Zdravé město Znojmo přináší plán akcí na příští rok
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

Na přelomu března a dubna si znojemští občané mohou opět protáhnout tělo v rámci Jarních Dnů zdraví, v rámci nichž se mohou těšit na novinky i oblíbené trenéry. Svůj termín má už tradiční Fórum Zdravého města Znojma. Diskutovat nad podněty, jak zlepšit Znojmo, nebo nad prioritami strategického plánování města se bude 11. dubna. Druhou velkou dubnovou akcí bude oblíbený Den Země. Ten se uskuteční 26. dubna. V květnu se pak každý občan může zapojit do soutěže Do práce na kole a v červnu se uskuteční druhý ročník Dne bez úrazu. V druhé polovině roku jsou v plánu Podzimní Dny zdraví nebo Den bez aut.

Hlavním cílem aktivit Zdravého města Znojma je podpora zdraví a kvality života obyvatel, spolupráce s veřejností a zavádění zásad udržitelného rozvoje. „Téměř rok mám tu čest být nejen místostarostou města Znojma, ale i politikem zodpovědným za projekt Znojmo Zdravé město a místní Agenda 21. Město Znojmo je do tohoto osvětového projektu zapojeno více než 5 let a mám radost, že se nám daří neustále posouvat dál,“ říká místostarosta Znojma Jakub Malačka.

Partnerů každý rok přibývá

A jaký tedy byl rok 2018 se Zdravým městem? Den Země, Den bez úrazu a Den bez aut, kampaně na téma životní prostředí, byly velmi oblíbené u těch nejmenších. Letos se k oslavám těchto dnů připojilo více než 2 000 dětí. Na jaře i na podzim si malí i velcí mohli zatrénovat v rámci Dnů zdraví a nechyběla ani květnová kampaň Do práce na kole, která podporuje čistou mobilitu. V tomto roce byl také spuštěn pilotní ročník participativního rozpočtování, projekt Tvoříme Znojmo.

Toto vše by nebylo možné bez partnerů, kterých každý rok přibývá. Zaslouží si velký dík a těšíme se na spolupráci i v dalším roce! Více informací o Zdravém městě Znojmě či Rodině Okurkově se dozvíte na webových stránkách ZDE a ZDE, nebo lze kontaktovat koordinátorku Zdravého města Znojma a Místní Agendy 21 Soňu Bystřickou, na telefonním čísle 515 216 339 nebo na adrese ZDE.

Zdravé město Znojmo
Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim roku 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování a především prostřednictvím spolupráce s veřejností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Výstavní síň v Obecním domě má nové jméno

21:17 Opava: Výstavní síň v Obecním domě má nové jméno

Opavská kulturní organizace (OKO) hledala nový název pro výstavní síň v Obecním domě, která funguje …